Wpis z mikrobloga

#!$%@? współczuję każdemu kto musi w takich warunkach (-16⁰ a o 7/8 ma być -21⁰) musi pracować na dworze. Sam muszę spędzać trochę czasu na dworze (głównie przechodzenie z punktu A do B) jednakże to co muszą czuć na budowie bądź gdziekolwiek indziej gdzie jest praca na zewnątrz to po prostu masakra. Trzymajcie się mirki ( ͡° ʖ̯ ͡°) #praca #pracbaza
  • 76
  • Odpowiedz
  • 180
@Kurvinox_domino ja wróciłem z nocki na hali gdzie nie ma ogrzewania. Rękawiczki bawełniane - na to gumowe - na to robocze i na to gumowe znów.. jakoś dało się przeżyć ale nie mówię że było przyjemne :(
  • Odpowiedz
@rastowy:

ja wróciłem z nocki na hali gdzie nie ma ogrzewania. Rękawiczki bawełniane - na to gumowe - na to robocze i na to gumowe znów.. jakoś dało się przeżyć ale nie mówię że było przyjemne


Sprawdz sobie przepisy BHP
Kiedy nie pracujesz w chłodni albo proces produkcji nie wymaga niskich temperatur to jeśli na hali masz poniżej 4 stopni (a podejrzewam, że tak jest, bo sam tego doswiadczylem) to pracodawca
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: Oj tak. Miałem okazję pracować jako elektryk w UK w zimie. Podłączałem takie małe silniki na spalarni śmieci i akurat zaczął padać deszcz przy temperaturze około 1-0st C. Pech chciał, że w miejscu gdzie pracowałem to ta woda zbierała się i strumieniem jak z rynny lała prosto na mnie. Jako jeden z nielicznych roboli potrafiłem otworzyć mordę i powiedzieć coś o komforcie mojej pracy już wcześniej, więc brygadzista mnie bardzo
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: Ten problem w ogromnej większości tyczy się zawodów wykonywanych przez mężczyzn. Kobietki wolą siedzieć w ciepłych i bezpiecznych biurowych posadkach, skąd można drzeć mordę o większej liczbie przywilejów dla samic. Np łatwo wtedy oceniać z pogardą budowlańców i ich "małpeczki" z Żabki.
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: u mnie na hali na nocce otworzyli drzwi, żeby przeciąg zrobić, bo się zepsuł sprzęt do odprowadzania oparów. Potem zamknęli, więc w rezultacie było i zimno i śmierdziało. Spoko też opcja, że ludzie z agencji nie otrzymali żadnych bluz/kurtek tylko stój na takim mrozie w koszulce xD termometr wskazywał te 18 (najmniej 14) ale podmuch zimnego powietrza z zewnątrz na pewno tyle nie miał. Przynajmniej jutro fajrant, bo wszyscy zachorują
  • Odpowiedz
  • 0
@Kurvinox_domino Pracuje na dworze z przerwami, ogólnie przemieszczam się służbowym samochodem. -18 u mnie poza miastem i w ciepłych skapertkach i butach roboczych to mi palce zamarzają, do reszty można się przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
  • 2
No ja niejako długo nie spędzam na tym mrozie, chodzę sobie od punktu A do B (takich punktów jest dziś np 11 ale wszystkie są na długości 30m?) Jednakże 5-10 minutek na takim mrozie i się już jaja kurczą więc nie potrafię se wyobrazić co muszą czuć ludzie którzy bite 8(bądź więcej) godzin muszą robić. Niby jest coś w tym że jak się grubo ubierze to nieodczuwa się tego tak bardzo ale
  • Odpowiedz
  • 0
@knurku to ja robię 90% na zewnątrz jednak czasem muszę iść na halę. Obowiązuje nas obuwie robocze (z przydziału które wiadomo jak ogrzewają XDDD ) ale nie wyobrażam sobie bym cały dzień chodził w nich po śniegu i tym mrozie więc noszę grube buty zimowe, najwyżej bhpowiec się zesra
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: teraz masz bielizne termiczną, merino, softshele, nieprzemakalne ciuchy i co tylko sobie zamarzysz, a kiedys byś latał w robocie w dresach i kufajce.
Najważniejsze, zeby się ruszać i jeść dużo kcal, wtedy nie jest zimno :)
a.....e - @Kurvinox_domino: teraz masz bielizne termiczną, merino, softshele, nieprze...
  • Odpowiedz