Wpis z mikrobloga

Ale mnie piecze dupa, że w moim kołchozie dobrego pracownika się #!$%@? w dupę.
Pracuje już od ponad roku, podwyżek nie ma, (może będą w połowie stycznia - może), a jak się dowiaduje ile ludzie teraz dostają na start na to samo stanowisko to się wkurzam.

Nie opłaca się starać, siedzieć w miejscu, bo osoba, którą ja uczę zarabia sporo więcej ode mnie (ok 500zł różnicy, a teraz wychodzi, że zarabiam niewiele więcej niż najniższa).

Jak już nie ma alternatyw to lepiej skakać pomiędzy działami na tym samym stopniu stanowiska, to przynajmniej dostanie się stawkę taką samą licząc bufor inflacji, bo na wyższe też się nie opłaca czekać (dają tylko jak ktoś się zwalnia z niego - o ile nie zatrudnią nikogo z zewnątrz).

Szczególnie, że na samą pracę narzekać nie mogę. Ostatnio jest mega zapierdziel, ale praca sama w sobie mi się podoba i w sumie mogłabym się rozwijać dalej w tym kierunku, ale... zwyczajnie nie opłaca mi się.

#zalesie #praca #korposwiat #korpo #korposzczur #wyplata
  • 16
@Tyrande nie wiem jaka część Polski, ale nie ukrywam, ze w Krakowie się dużo bardziej opłaca pracować a korpo(niekoniecznie mieszkać, bo ja mieszkam w Tarnowie) i pracować prawie całkowicie zdalnie. No ale nie wiem jakie Ty masz możliwości tutaj
  • 0
@SuperGosc11: zdalnie mogłabym pracować na spokojnie, nawet by mi było dobrze. Ale wiadomo, nie pracuje w IT, praca analityczna, też papierów nie mam jakiś za dobrych - tylko doświadczenie robi mi robotę, ale to i tak za mało. Muszę się męczyć jak jest, zwłaszcza, że już mam pętle na szyi w postaci kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przeprowadzka już nawet nie wchodzi w grę.
  • 2
@jalop: negocjowałam. Moja stawka była dla mnie atrakcyjna w 2022, kiedy do pracy przyszłam.
Potem kilka razy były okazje, bo podnosili mi kompetencje i obowiązki i pytałam o lepszą kasę, ale było, że to oni mogą dopiero na koniec roku itp, bo muszą do góry wysłać itd itp. Teraz czekam na podwyżki, mają być, ale wątpię, że dadzą mi taką podwyżkę, żeby chociaż wyrównać do pensji "nowego" teraz, bo różnica jest
@Tyrande: szukać, po prostu szukać lepszej kasy. A jak nie w Polsce, to za granicę wypierdzielać i tyle. Robota w korpo jest bardziej cywilizowana i życie spokojniejsze, o ile nie zatrudnisz się w jakimś outsourcingu a’la BIG4.
  • 0
@Bumelante: nie za bardzo, ale próbuje skoczyć sobie na inny dział, wtedy powinnam dostać stawkę "początkową".
Też tak patrzę, że inny dział (na który dzisiaj złożyłam) będzie lepszy jeśli będzie chodziło o szukanie pracy w innej firmie. bo w wielu firmach jest takie samo stanowisko, ale czy się uda - zobaczymy.
  • 0
@Dueil_angoisseus: whaaaat? xD
czemu się do mnie #!$%@?łeś typie, że mi posty i komentarze komentujesz i dorabiasz do tego jakąś śmieszną logikę.

No tak, chłop zarabiający 3 stówy więcej niż ja, to super bogaty xD