Wpis z mikrobloga

#wiedzmin #cdpr #gry #bekazlewactwa #bekazpodludzi #cdprojektred #playstation #xbox
CDPR oficjalnie wspiera skrajnie lewicową organizację ESG, która wymusza na twórcach implementację różnych lewicowych ideologii tj. wspieranie różnorodności(nawet gdy na to nie ma miejsca), brzydkie modele postaci kobiecych, kobiety zachowujące się jak mężczyźni czy redukcję białych postaci w szczególności mężczyzn.
Myślicie że w nowym Wiedźminie pojawią się murzyni co zaburzy lore ustabilizowanym przez CDPR?

Czarni w Wiedźminie od cdpr

  • Pojawią sie czarni 86.9% (113)
  • Nie pojawią sie czarni 13.1% (17)

Oddanych głosów: 130

  • 13
@Slavonlorden: Raczej tak, Zerrikania jest opisywana jako egzotyczna, a w sumie w książce raz pojawił się murzyn ale podczas chyba jakiegoś snu czy podróży między światami jak tańczył na orgii, ale nie pamiętam dobrze. Więc de facto jacyś tam gdzieś dalej na południu pewnie byli.
@SaperX: W skrajnie lewicowej ideologii chodzi o to żeby pokazywać ludzi wymieszanych w jednym miejscu i ślepych rasowo czyli rasa nigdy nie jest źródłem konfliktu i ludzie nie zauważają cech innych ras a różnice kulturowe nie istnieją patrz wiedźmin od netflixa. Więc o pokazywaniu czarnych w swoim kraju raczej nie ma mowy.
@franaa: @In-Cel:
@slapdash: To co wymieniłeś to elementy mocno związane z kulturą europejską legendami i mitologią. W Japonii mają Yōkai i w popłączeniu z ich kulturą można stworzyć fajny kulturowy świat fantasty. Czarni nie współtworzyli Europy tak jak bieli nie współtworzyli kultury japońskiej więc dziwne jest pokazywanie tak obcego elementu w otoczeniu w którym naturalnie taki element nie występuje.
Dodatkowo dodam że ta wymuszona różnorodność pokazywana jest tylko w klimatach europejskich, gdy twórcy
Japońskie firmy też powoli przyłączają się do tego ESG, rak się rozrasta i niedługo nie będzie alternatywy.


@Slavonlorden: Dziwne, że Hollywood dalej jest pełne gigaczadów i byłych modelek. Kraina zapomniana przez boga i wszystkie organizacje równościowe. XD