Wpis z mikrobloga

Mam już 34 i postanowiłem sprawdzić swoje zdrowie. Czy ktoś pomoże mi dodać lub odjąć badania które wybrałem czytając w Internecie? Wiadomo że tam różnie jest z prawdą, tym bardziej w czasach AI.

Krótko o mnie: Mam w każdym pokoleniu rakowców, spożywam dużo alkoholu i używek, okresowo albo dużo trenuje albo dużo imprezuje, zamiennie. Mam zamiar w tym roku się poprawić i po powrocie do swojej formy zacząć używać testosteron.

Oto badania które wybrałem:

#medycyna #zdrowie #badania #rak #profilaktyka #sport
GrubyGrubiutki - Mam już 34 i postanowiłem sprawdzić swoje zdrowie. Czy ktoś pomoże m...

źródło: Badania

Pobierz
  • 20
@GrubyGrubiutki: wez to wywal wszystko, zrob sobie morfologie, lipidogram i ewentualnie TSH jak chcesz miec poczucie, ze zrobiles cos dla swojego zdrowia/wydales pieniadze i miec swiadomosc ze bylo wsrod nich jakies finezyjne badanie. Zmierz sobie cisnienie tetnicze, ewentualnie glukoze na czczo, idz zrob przeglad u dentysty a reszte pieniedzy wydaj na zdrowe jedzenie i buty do biegania albo karnet na silownie. A witamine D mozesz zaczac suplementowac na slepo, 4-6k dziennie
@Pawery1: to akurat mam na liście.'

@graf_zero: Ci rodzinni lekarze to mają tak olewcze podejście że nie ufam im. A płacić za prywatną wizytę to 1/3 ceny badań.

@HerbatkaBardzoZiolowa suplementuje to codziennie w ilości 4000 więc chyba to jest nie potrzebne tym bardziej że koszt ponad 70 zł.

@Strahl mówisz tak z jakimś medycznym doświadczeniem? czy to twoja subiektywna opinia? Mam dobre buty, ćwicze sporty walki, pływam na basenie i
@GrubyGrubiutki: Subiektywna ocena poparta wytycznymi, na co dzien zajmuje sie diagnostyka obrazowa i radiologia interwencyjna. Co do tego co napisalem wyzej, to dorzuc jeszcze samobadanie jader i skóry.

Food for thought - gdyby istniały sensowne badania przesiewowe pod kątem onkologicznym dla ogółu populacji młodych ludzi to by sie je wykonywało populacyjnie, bo by się to bardziej opłacało niż ich niewykonywanie. :)

https://medlineplus.gov/ency/article/007464.htm

Znajdz sobie lekarza rodzinnego któremu w miare ufasz i
nie wiem ile masz styczności z lekarzami pierwszego kontaktu a na ile chcesz zabłysnąć


@GrubyGrubiutki: moja styczność z lekarzami nie ma nic do rzeczy. Po plan badań należy się udać do lekarza, a nie na wykop. I oczywiście, że chcę zabłysnąć. A przy Twoim wpisie to naprawdę dziecinnie proste.

Ale uwierz że ja mam z dwoma i poziom chęci udzielenia informacji i olewczość nie sprawia zaufania.


@GrubyGrubiutki: nie wiem co
@Kj5s6f2dk7s54o jak zauważyłaś chce to robić profilaktycznie dla siebie a nie leczyć chorobę. Twierdzisz więc że za każdym pomysłem powinienem iść do lekarza?

Czy Ty mając wątpliwość jak rozwiązać zadanie matematyczne udajesz się do katedry matematyki? Bo to lenistwo zapytać kogoś innego?
@GrubyGrubiutki: Dodaj sobie krew utajona w kale ale to badanie rownie dobrze mozna zrobic samemu w domu. Pakiet onko mozesz generalnie wywalic (ale jak nie cierpisz na niedobor gotowki to mozesz zostawic). Wiekszosc nowotworow w poczatkowym stadium nie ma podwyzszonych markerow i sa one glownie uzywane do okreslenia rokowan i skutecznosci leczenia. Jezeli w rodzinie miales nowotwory przelyku i zoladka to obowiazkowo gastroskopia i nie ma co czekac. Jak juz robisz