Wpis z mikrobloga

Czy za używanie chatu gpt mozna wylecieć z roboty?

Rozkminiam by np używać go do rozkminiaja kodu ew żeby podesłać mu część kodu dla konktekstu

Niby upubliczniam kod aczkolwiek parę razy wrzuciłem kod na stackflow oraz przypadkiem na googla wrzucilem
Na pastebin kiedyś coś wrzuciłem i było git
Aczkolwiek jak jest tutaj?

Straszy się że nie można tego używać

#programowanie #programista15k #informatyka #chatgpt
#pracait
#pracait #pracbaza #gownowpis #kiciochpyta
elozapiekanka - Czy za używanie chatu gpt mozna wylecieć z roboty? 

Rozkminiam by np...

źródło: openAI-chat-gpt-1

Pobierz
  • 20
Dopóki nie udostępniasz całego kodu, czy IP to nie powinno byc problemu, chyba że ktoś cie zakabluje do działu prawnego. Najlepiej spytać w firmie. U mnie jest zakaz.
Niby upubliczniam kod aczkolwiek parę razy wrzuciłem kod na stackflow oraz przypadkiem na googla wrzucilem Na pastebin kiedyś coś wrzuciłem i było git


@elozapiekanka: Co to znaczy było git? Że nikt się nie zorientował i nie #!$%@?ł Cię za to? No to na takiej samej zasadzie możesz wrzucać w chatgpt - jak nikt się nie dowie to będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy za używanie chatu gpt mozna wylecieć z roboty?

@elozapiekanka: Tak.

Niby upubliczniam kod aczkolwiek parę razy wrzuciłem kod na stackflow oraz przypadkiem na googla wrzucilem

Na pastebin kiedyś coś wrzuciłem i było git

@elozapiekanka: Za to tez mozna wyleciec.

Nie wrzucam.calego kodu a małe elemnety

@elozapiekanka: Nie ma to najmniejszego znaczenia.

Kiedys kolega mial problem bo zadawal pytania odnosnie pracy na ogolnym ircu, nawet bez wklejania jednej linijki
@elozapiekanka: Skąd mam wiedzieć co macie w korpo politykach? Spytaj działu prawnego. U mnie w obecnej firmie jest zakaz wrzucania firmowego kodu na publiczne strony typu SO, wszelakie Fiddle, forumy czy pastebiny. Tak samo było w poprzednich.
IRCa namierzyli?


@karetpoker: Podejbala go gosciowa ktora przeszla obok i zobaczyla co pisze. Jakby nie to to i tak by go ogarneli szybko, bo raz cala siec i komputery byly monitorowane i to byla bardzo bardzo niszowa technologia, na tym ircu byli praktycznie tylko i wylacznie ludzie z firmy.

Byla w pewnym momencie tez akcja sprawdzania kompow i skonczylo sie troche gorzej niz #!$%@?, bo #!$%@? kilku gosci za "nieautoryzowane" oprogramowanie,
@karetpoker: Zreszta nie wiem czemu nie pisze nazw, chyba z przyzwyczajenia. Chodzilo konkretnie o EFL dla SLP. O ile EFL jeszcze istnieje to SLP bylo wygaszone i zastapione przez Tizena. W sumie to chyba Tizen tez juz umiera.
@elozapiekanka: Nikt tego nie sprawdza(ł) bo musiałby monitorować co kto robi na laptopie i potem spośród zebranych danych wyciągnąć to co mogłoby wskazywać na wrzucanie firmowego kodu do publicznego internetu. Co nie zmienia faktu że był zakaz i zawsze ktoś może cię podkablować
@elozapiekanka: Prawny punkt widzenia sporo zależy od tego czy używasz poprzez API czy poprzez nakładkę GUI jaką jest ChatGPT gdyż mają one zupełnie inne polityki prywatności

API (prepaid) - nic z treści tego co tam wyślesz do ich API nie zostanie zapisane na dysk twardy a w pamięci operacyjnej będzie rezydować jedynie do momentu zakończenia wykonywania requestu

ChatGPT (abonament, darmowy tier daje limitowany dostęp do GPT 3.5 turbo) - wszystko co