Wpis z mikrobloga

Beka z nieudaczników, którzy nie odłożyli nic i do wszystkiego potrzebny im kredyt. Ja swój dom praktycznie w całości sfinansowałem ze środków własnych. 500 czy 600k złotych to nie jest jakaś astronomiczna suma i każda polska rodzina, w której mąż i żona zarabia po 4500 PLN, jest w stanie zapewnić sobie taki luksus. Tu nawet nie chodzi o zarobki, to raczej kwestia jakiejś zwykłej ludzkiej ambicji, zaradności i gospodarności… Szlag mnie trafia kiedy słyszę rozmowy znajomych. Najpierw chwalą się, że kupili sobie nowego iphona, a następnie płaczą, że nieruchomości drogie. Ludzie, mieszkania są tanie jak barszcz, to po prostu wy nie liczycie się z pieniedzmi.

My zbierając na dom żyliśmy skromnie. Co prawda schudliśmy parę kilogramów, ale na pewno nie głodowaliśmy i wyszło nam to na zdrowie. Oczywiście wymagało to pewnych odważnych kroków, żelaznej dyscypliny i konsekwencji. Zamiast łososia i kabanosów, chleb z pasztetem, ziemniaki, kasza i ryż. Zrezygnowaliśmy z chipsów, fast foodów i słodzonych napoi na rzecz tańszych warzyw, owoców i wody mineralnej z Biedronki. Kompletnie odstawiliśmy alkohol i niepotrzebne rozrywki. Netflix? A po co to komu, filmy można pobrać z torrentów w cenie światłowodu. Pozatym poza Narcosem i Stranger Things tam i tak nie ma nic ciekawego. Wakacje w Hurghadzie? A czy to nie można sobie pojechać na 2 czy 3 dni na Mazury albo polskie morze? Bliżej, szybciej, taniej. Zresztą, bez róznicy czy to Polska, czy Egipt - po kilku dniach i tak się dzieciom nudzi i trzeba wracać do domu.

Wielu przyjaciół wytykało nas palcami, nazywało dziadami, sugerowało że żyjemy jak robaki i zjedlibyśmy nawet gówno spod siebie żeby oszczędzić pare złotych. Wstrzymywałem łzy i co miesiąc, zdodnie z tym co tłumaczył Kubuś Midel na Tik Toku, odkładaliśmy do koperty 60% wypłaty.

Moja historia pokazuje jak ważne jest olewanie hejterów i twarde dążenie do celu. Dziś, po pięciu latach zaciskania pasa mieszkam już we własnym domu a moim jedynym zmartwieniem jest odśnieżenie chodnika i ustawienie temperatury na piecu. Tymczasem ci, którzy wtedy śmiali się z nas, dobijają właśnie do czterdziestki, nadal mieszkają z mamusią i siedzą całymi dniami na wykopie #!$%@?ąc głupoty o jakichś mitycznych spadkach.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #warszawa #chwalesie #wygryw #diy #polskiedomy #pokazdom #kredythipoteczny
daeun - Beka z nieudaczników, którzy nie odłożyli nic i do wszystkiego potrzebny im k...

źródło: temp_file4450733112067886558

Pobierz
  • 37
@daeun:
Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 2 lat oszczędzając.

Zarabiam około 2500 zł miesięcznie odkładam 1200zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie
@kickli: no wlasnie, dzialka po starym. A wyobraz sobie, ze w takim Krakowie zakup dzialki budowlanej nie na totalnym zadupiu to ~1m ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten przypadek o ktorym mowisz to totalne zadupie z dzialkami za grosze, gdzie nic nie ma przy okazji. A nie kazdy chce zyc w miejscu, gdzie psy szczekaja dupami. Poza tym lokowanie w takich dziurach kasy jest bez sensu, bo wartosc