Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 32 lata, odziedziczyłem #mieszkanie warte 260K, chcę je sprzedać, dołożyć około 190K, i kupić w przeciągu roku prestiżowy mikrokurnik (450K). Zastanawiałem się ewentualnie nad wzięciem kredytu na dodatkowe 100-300K i zakupem większego mieszkania.

1. Czy nowy #kredyt0procent w miejsce #kredyt2procent będzie mieć u mnie jakiekolwiek zastosowanie, czy jestem z niego wyłączony? Jeśli dziedziczenie mnie z niego nie wyłączy, jak liczony jest dochód?

2. Czy to dobry plan, czy można to rozegrać jeszcze lepiej? Teoretycznie mógłbym zrezygnować z zakupów #etf za 120K i kupić nieco większe, droższe mieszkanie (260+190+120=570K bez kredytu, 260+190+120+100-300K=670-870K z kredytem). Warto czy nie? A co, jeśli na którymś etapie warto zastanowić się nad jednopoziomowym domem na małej działce?

#pytanie #kredyt #kredyty #kredythipoteczny #mieszkania #dom #domy #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 32 lata, odziedziczyłem #mieszkanie warte...

źródło: QUJDREVGfjQrJiR2eTxzIWh-cCw_ZX13P2ZoZ3lwaWEyazQsOiIjMDorfCIkMiE0PTR8NTpoMCUjayR0eSM4JjooMzx5Ijw3LyB9d250NWEpcTdoZSJoMWdwZn1hamhlLHx_djJxMGV7cGBzYnYydzc

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Jeśli nie masz gospodarstwa domowego 2+3, to jesteś wyłączony z dopłat


@avatarr: jak się definiuje takie gospodarstwo? Dwie osoby po ślubie + dzieci? Bo różnie pisza, że oświadczenie wystarczy albo że co innego,
  • Odpowiedz
czyli przykładowo potrzebuje 500k, to 200k mam w promocji resztę nie, czyli suma Summarum bierzemy z tego średnia xd
czy najpierw spłacam to co jest w promocji a później to co normalnie oprocentowane?
  • Odpowiedz