Wpis z mikrobloga

Siema MotoMirki!

Tak mnie coś naszło na podsumowanie sezonu 2023, więc stwierdziłem, że się tym z wami podzielę.

Sezon ten uważam za bardzo dobry. Udało nam się kupić wymarzone 2x Yamaha Tenere 700 i zrobić nimi bezawaryjnie około 8k km. Jeździliśmy jakoś 65% asfalt, a 35% różnego rodzaju tereny poza asfaltowe. Najdalej w roku 2023 udało nam się dojechać do Chorwacji, a dokładnie na wyspę Pag. Zaliczyliśmy po drodze Großglockner (super miejscówka, polecam każdemu), Wiedeń i skocznie w Planicy. Cała trasa wyszła okolo 3k km, a Tenerki średnio spaliły 4,3l/100 ( ͜͡ʖ ͡€) Najlepsze w tej podróży było to, że udało się zgrać 8 osób na 7 motocyklach i dojechać taką ekipą tam i z powrotem, bez żadnych problemów, no może tylko położenia nowego S1000XR mogłoby nie być ale tak to jest jak się ktoś za bardzo śpieszy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najwięcej frajdy sprawiło nam jeżdżenie po okolicznych drogach gruntowych, leśnych czy też piaskowych (wszystko legalnie, bez rozjeżdżania lasów itp.) dlatego na sezon 2024 trzeba zamówić opony bardziej kostkowe, bo cel to 70% drogi gruntowe, a 30% asfalt. Planujemy objechać cały TET Polska, a jak wszytko pójdzie zgodnie z planem, to i TET Albania czy Czarnogóra ( ͡ ͜ʖ ͡)

A jak tam u was wyglądał sezon 2023 i jakie plany na 2024? ʘʘ)

#motocykle #motoryzacja #motomirko
Mododzyglizda - Siema MotoMirki! 

Tak mnie coś naszło na podsumowanie sezonu 2023, w...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 30
@Szakalio wychodzę z założenia, że na 125 można się zabić tak samo jak na litrze. Paru moich kumpli już zakończyło żywot na motocyklach, jednak takie jest życie i nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie można się przekręcić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najwięcej frajdy sprawiło nam jeżdżenie po okolicznych drogach gruntowych, leśnych czy też piaskowych (wszystko legalnie, bez rozjeżdżania lasów itp.) dlatego na sezon 2024 trzeba zamówić opony bardziej kostkowe, bo cel to 70% drogi gruntowe, a 30% asfalt. Planujemy objechać cały TET Polska, a jak wszytko pójdzie zgodnie z planem, to i TET Albania czy Czarnogóra


@Mododzyglizda: T700 jest super ma TET, polski objechałem cały :)
A jak tam u was wyglądał sezon 2023 i jakie plany na 2024?


@Mododzyglizda: 10kkm w offie na T700, 15kkm na szosowym motocyklu. Kilka rajdów na orientację, jeden wypad na tor, dwa duże wyjazdy (Norwegia, Alpy). Ogólnie dobry rok. Na ten powtórka, tylko bardziej :)
Ja też miałem przygody w tym roku z tenerą, kumpel mnie namówił na lekki teren, wypożyczyłem ją, wywaliłem się 4 razy, oddałem, zapłaciłem za zniszczenia i się nie polubiliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten rok zamknąłem chyba na 15 tysiącach, byłem Bieszczady, Czechy, Słowacja, w przyszłym roku na pewno w lipcu atakuje WDW (event organizowany we Włoszech przez Ducati). No i nadal mam w głowie Berlin kebab run,
@Szakalio szkoda życia na 125, serio. Prędzej się zabijesz na 125 niż litrze, taka prawda. Moi kumple też tak mówili i co? Wszyscy zdążyli klepnac A, jedynie ja zostałem na ten sezon z praktyka ( ͡° ʖ̯ ͡°) byle do wiosny aż zacznę jazdy
@Mododzyglizda zazdro, za nami też chodzi jakaś zagramanica, ale na spokojnie bo to będzie 1 sezon ekipy na większych maszynach ( ͡º ͜
@Anakee super motocykl, może mi brakuje lekko mocy, tak chociaż żeby miała z 90KM, za to różowa mówi, że nie sprzeda i będzie ją miała do końca. Chociaż muszę przyznać, że dawno żaden motocykl nie dał mi tyle frajdy i nie był tak uniwersalny jak T7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wiktorbo takie jednodniowe przeloty albo z jednym noclegiem są super. My w tym roku nie zliczę ile razy
super motocykl, może mi brakuje lekko mocy, tak chociaż żeby miała z 90KM, za to różowa mówi, że nie sprzeda i będzie ją miała do końca. Chociaż muszę przyznać, że dawno żaden motocykl nie dał mi tyle frajdy i nie był tak uniwersalny jak T7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mododzyglizda: zalezy do czego :) poza asfaltem mocy nie brakuje. Za to ma słaby zawias, ale to już
@Anakee poza asfaltem to ma mocy idealnie, ale jak lecieliśmy asfaltami do Chorwacji to widziałem jak mi odchodzą na MT-09, VRF800, a o s1000XR to nawet nie mówię ( ͡º ͜ʖ͡º)

W tym sezonie stawiamy głównie na jazdę offem, więc muszę znaleźć jakieś oponki i właśnie coś z zawiasem pokombinować :)
W tym sezonie stawiamy głównie na jazdę offem, więc muszę znaleźć jakieś oponki


@Mododzyglizda: polecam Motozy, dobrze szarpia i nie znikają w oczach na asfalcie. RallyZ lub bardziej asfaltowe GPS
Chyba chcesz orać to Deserty :) Enduro 8 czy 6 nie polecam, bo T700 jest za ciężka i opona zejdzie w 2000km.
@Anakee głównie zastanawiam się nad Mitas e09 Dakar lub Motoz Tractionator Adventure tylko słyszałem, że Motozy są strasznie głośne na czarnym i śliskie na mokrym. Na plus to przebiegi, które robi ta opona, tylko ciężko gdziekolwiek znaleźć w normalnych pieniądzach, a nie 1200zl za 1szt tył :(
tylko ciężko gdziekolwiek znaleźć w normalnych pieniądzach, a nie 1200zl za 1szt tył


@Mododzyglizda: dostawy do PL są 2-3x w roku i wtedy są normalne ceny. Poza tym to mają jakieś kosmiczne ceny.
Dodatkowo jak szukasz kostek to 150 na tył będą drogie. 90% zakłada na tył 140 które są dużo tańsze.
czyli iść w Motoz i nie bać się że śliskie i głośne?


@Mododzyglizda: ja tak zrobiłem, ale weź pod uwagę, że to nie jest mój podstawowy motocykl na asfalt. Na różnych dojazdach uślizg na asfalcie miałem raz: po dużym deszczu przy dodawaniu gazu w zakręcie.