Wpis z mikrobloga

Siema MotoMirki!

Tak mnie coś naszło na podsumowanie sezonu 2023, więc stwierdziłem, że się tym z wami podzielę.

Sezon ten uważam za bardzo dobry. Udało nam się kupić wymarzone 2x Yamaha Tenere 700 i zrobić nimi bezawaryjnie około 8k km. Jeździliśmy jakoś 65% asfalt, a 35% różnego rodzaju tereny poza asfaltowe. Najdalej w roku 2023 udało nam się dojechać do Chorwacji, a dokładnie na wyspę Pag. Zaliczyliśmy po drodze Großglockner (super miejscówka, polecam każdemu), Wiedeń i skocznie w Planicy. Cała trasa wyszła okolo 3k km, a Tenerki średnio spaliły 4,3l/100 ( ͜͡ʖ ͡€) Najlepsze w tej podróży było to, że udało się zgrać 8 osób na 7 motocyklach i dojechać taką ekipą tam i z powrotem, bez żadnych problemów, no może tylko położenia nowego S1000XR mogłoby nie być ale tak to jest jak się ktoś za bardzo śpieszy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najwięcej frajdy sprawiło nam jeżdżenie po okolicznych drogach gruntowych, leśnych czy też piaskowych (wszystko legalnie, bez rozjeżdżania lasów itp.) dlatego na sezon 2024 trzeba zamówić opony bardziej kostkowe, bo cel to 70% drogi gruntowe, a 30% asfalt. Planujemy objechać cały TET Polska, a jak wszytko pójdzie zgodnie z planem, to i TET Albania czy Czarnogóra ( ͡ ͜ʖ ͡)

A jak tam u was wyglądał sezon 2023 i jakie plany na 2024? ʘʘ)

#motocykle #motoryzacja #motomirko
Mododzyglizda - Siema MotoMirki! 

Tak mnie coś naszło na podsumowanie sezonu 2023, w...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Mododzyglizda: gratki! ja wlasnie obczajam Großglockner , chciałbym się tam wybrać w tym roku ,może w sierpniu. jakieś protipy ? co zabrać gdzie się zatrzymac ? śmigaliście autostradami ?
  • Odpowiedz
@Arno1d śmigaliśmy część autostradami, a część zwykłymi drogami, to zależało od tego ile mieliśmy akurat czasu na dojazd do noclegów. Zatrzymywaliśmy się głównie w hotelach z parkingami, czy to strzeżonymi, a najlepiej jak były podziemne, to ze względu na wartość niektórych maszyn. Zabrać musisz na pewno gacie na zmianę i przeciwdeszczowe ciuszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mododzyglizda - @Arno1d śmigaliśmy część autostradami, a część zwykłymi drogami, to z...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
gratki! ja wlasnie obczajam Großglockner , chciałbym się tam wybrać w tym roku ,może w sierpniu. jakieś protipy ? co zabrać gdzie się zatrzymac ? śmigaliście autostradami ?


@Arno1d: miałem tam śnieżycę w sierpniu :)
  • Odpowiedz
nie no fajnie, nie przekonujesz mnie żeby jechać ????


@Arno1d: jechac! jak 3 pojechałem, żeby w końcu nie jechać w śnieżycy czy w deszczu :)
  • Odpowiedz
@Mododzyglizda: żeby trochę poćwiczyć, musiałbym iść w trochę bardziej szutrowe opony. Nie wiem czy to ma sens kiedy 40% moich przebiegów to szybkie tranzyty autostradowe. Szybkie tj. ustawiam tempomat tak żeby na GPSie był max dozwolonej prędkości. W dodatku dalsze wyjazdy robię z plecaczkiem, więc TETy trochę odpadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz