Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że zagorzali zwolennicy Tuska nadal ochoczo będą walić takimi memami jak za rządów kaczafiego. Dumni jesteście z nowego "bykowego tuskowego"? Przypominam, że taka zwykła zapijaczona Karina ze swoim konkubentem sebą i 4 dzieci będzie miesięcznie otrzymywać nie wliczając dodatkowych socjali 3200zł. Dodatkowo emeryturka za za wyplucie 4 bękartów, które mają różnych ojców. Po nowym roku oczywiście jednorazowy zwrot podatku 1000zł od jednego kaszojada i darmowe mieszkanie socjalne. Pomnożyć liczbę takich karyn o przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy to się nam ładna sumka zbierze, ale to "niska cena" jaką przyjdzie zapłacić bezdzietnym facetom, za oderwanie jednych świń od koryta i przyprowadzenie drugich nawet bardziej głodnych.

#bekazlewactwa #bekazpisu #bekazpo #bekazpodludzi #polityka
Matti28 - Mam nadzieję, że zagorzali zwolennicy Tuska nadal ochoczo będą walić takimi...

źródło: temp_file5484374593499116646

Pobierz
  • 96
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Matti28: nikt nie wygrałby wyborów nie rewaloryzując socjalu. Wasza zajebista konfa nie obiecywała tego, bo(realistycznie) nawet nie aspirowali do tworzenia większości w sejmie. Ich kapitał wyborczy to freethinkerzy którzy stanowią 4-5% głosujących + 1-2% zagubionych głosów. Ich celem było w ogóle wejście i liczenie na jakąś formę umowy czy to koalicyjnej, czy nie.
Dorośnij
@Matti28: oczywiście, że 500 czy 800 plus jest #!$%@?, ale jak już daje się jakiś socjal to nie ma żadnej opcji żeby jakaś partia to usunęła, ja mam jedynie głupią nadzieję, że nie będą tego dalej podwyższać, chociaż boję się, że jest tylu wyborców liczących na kolejną kasę, że czy peło czy jakaś nowa odmiana pisu będą znowu się za 4 lata licytować
żebyś miał przynajmniej ten chłopski rozum to wiedziałbyś skąd się biorą "darmowe" pieniążki xD


@Matti28: gdybyś ukończył podstawówkę, to wiedziałbyś, że nie ma darmowych pieniążków. Pan PiS cię oszukał, a ty to łyknąłeś swoim chłopskim rozumkiem. Ale ty to bardziej w paróweczki, niskie podatki grilla pewnie wierzysz, co nie? Jak tam status stolika?

Zawsze mnie bawi kiedy Konfederata naśmiewa się z pisowców czy inbych ludzi wierzących w socjal. Wierzysz w podobnej
@Matti28:

oczywiście libki płaczące na zły socjal za pisu a teraz propsującego go to hipokryci ale to nie zmienia zdania, że twoje zdanie o o programach socjalnych jest błędne.

Po pierwsze - żałosna jest ta pogarda dla ludzi pobierających socjal - nie wiem skąd wynika ale wcale nie jest tak, że 500 czy 800+ pobiera sama patologia, większość ludzi pobierających ten program normalnie pracuje a bezrobocie jest wręcz dzięki niemu mniejsze
@zeszyt-w-kratke:

pisałem o tym wczoraj ale mi moderacja wpis usunęła xD za waloryzację z 500+ do 800+ można by wprowadzić kwotę wolną od podatku do 60k chociażby pisałem o tym wczoraj ale mi moderacja wpis usunęła xD za waloryzację z 500+ do 800+ można by wprowadzić kwotę wolną od podatku do 60k chociażby


kwota 60k nie tylko byłaby dużo droższa niż 500 cczy 800+ ale też sprawiłaby że zbyt duża część
to "niska cena" jaką przyjdzie zapłacić bezdzietnym facetom, za oderwanie jednych świń od koryta i przyprowadzenie drugich nawet bardziej głodnych.


@Matti28: cena bym powiedział jest nie niska a zerowa, bo PiS by tak samo wprowadził te programy. Słyszałeś wczoraj Karakana na konferencji? Ja się cieszę, że dziadzia z demencja już nie rządzi.
kwota 60k nie tylko byłaby dużo droższa niż 500 cczy 800+


@ShadyTalezz: koszt 500+ to 40 mld zł w 2023 roku, a koszt zwiększenia do 800+ to 24 mld zł

o 800+
https://www.money.pl/pieniadze/800-plus-wchodzi-w-zycie-to-bedzie-kosztowac-miliardy-zlotych-6979594148518880a.html

o 500+
https://www.money.pl/gospodarka/tyle-kosztuje-program-500-plus-rzad-pokazal-dane-6892170210507360a.html

Przychody z PIT w 2023 roku to 78 mld zł
https://pbs.twimg.com/media/Fgo2zAYXEAEiXIF.png

oznacza to że koszt 800+ to około 64 mld zł a dochody z PIT to 78 mld na oko. przestrzeliłem trochę przyznaję (14 mld)
@uriel_ck:

W 2014 kiedy gospodarka Polski miała się dużo lepiej, nie było nas stać na 500+, ale po 8 latach "rządów" zjebów z pisu, którzy #!$%@? gospodę stać nas 800+


Nie, dalej będą nas zadłużać, trzeba się z tym pogodzić, bo nic z tym nie zrobisz. Większość tego chce. Jakby tylko mógł to pewnie by to wywalił w pierwszej kolejności, bo ten program pierwotnie miał zwiększyć dzietność. Nie zwiększył, a generuje
@Matti28: Spokojnie.
W Grecji też dawali.
A potem było światło w lodówce i woda z kranu.
Emerytury obcinane o 40% wszystkim, którzy nie przepracowali pełnych 35 lat.

Skończy się rylom, milicji i innym oszolomom Eldorado.
@Duszqable powiem szczerze, że przez ostanie 8 lat również miałem wrażenie, że wyborcy PO byli w większości przeciwni 500+, larum było nawet przy podniesieniu do 800+. Nie mówię, że kontretnie ty byłeś przeciwnikiem, ale zdecydowanie większość głosów było przeciw, bądź zmianie zasady wypłaty 500+.
@uriel_ck:

powiem szczerze, że przez ostanie 8 lat również miałem wrażenie, że wyborcy PO byli w większości przeciwni 500+, larum było nawet przy podniesieniu do 800+


Bo tak działa propaganda choć wydaje nam się czesto, że przecież ja się nie dam.
No ale to wygląda tak, że jak chcieli podniesc do 800+ to była mocna krytyka ale chodziło o to, ze Kaczynski rok wcześniej sam mówił, że podniesienie do 700 spowoduje