Wpis z mikrobloga

https://allegro.pl/oferta/folia-izolacyjna-aluthermo-quattro-1-m2-12692184279

Chce kłaść podłogówkę w starym domu i nie bardzo mogę sobie walnąć 10 cm styropianu na podłogę, więc znalazłem cudo z linku powyżej. 100 zł z metra to w cholerę drogo, ale bardziej mnie martwi czy to czasem nie zwykły scam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś używał? Swoją drogą ile musi mieć pokój wysokości, żeby nie czuć, że mieszka się w bunkrze? #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
  • 10
@J0g1: Sprawdź sobie parametry, będziesz miał czarno na białym. 1cm tej folii nie zastąpi 10 cm styropianu. Takie coś stosuje się bardziej jako izolację akustyczną.
@J0g1: Taką folię stosuje się często między rolety zewnętrzne a ścianę, nie wydaje mi się, żeby to było dobre pod podłogówkę

Jak wciśniesz 2cm to lepszy będzie pir
@J0g1: Remontuję właśnie stary dom (kostka PRL), też chcę podłogówkę. Architekt i konstruktor trochę walczył z dostępnym miejscem, ale stanęło na płytach PIR 5 cm, a na to rurki i 6 cm wylewki zbrojonej siatką.
via Wykop
  • 0
@Regis86: no ja dom lata 80' też kostka :) będę kuć wylewki, a tam gdzie legary zdzierać do stropu i mam nadzieję, że się uda :) wychodzi jakieś 10 cm dostępne, więc izolacja tak maks 4cm