Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MrPawlo112: @Mtsen Ogólnie mamy strasznie dziwny rynek zdobywania wiedzy. Z 9 lat uczenia się teoretycznych pierdół, po to aby zaliczyć maturę - która słownie nic nie znaczy, ale bez niej nawet taki Janusz cię nie zatrudni. A później słownie 1 dzień przeszkolenia na stanowisku i robisz jakiś wąski obszar pracy, owszem w międzyczasie coś tam jeszcze się uczysz - ale to wiedza skrywana, tajemna, albo pokazują to właśnie źle, czyli musisz
Jak se dorabiałem za gówniarza w wakacje w przetwórni owoców to zawsze rano według widzimisię kierownika przydzielano ludzi do danych czynności. Ja wtedy byłem szkieletem 50kg to mnie #!$%@? wzięli do układania paczek 30kg mrożonek na paletę, była to najgorsza robota w całej firmie...
#!$%@?ć tego kierasa, dobrze że szybko odpuściłem tą robotę, bo bym pewnie teraz miał rozwalony kręgosłup.
@MrPawlo112: @Mtsen @miszczu90 @Pawelkolega @SzalonyOgorek
@MrPawlo112: Z drugiej strony ja się takiemu Januszowi pracownikowi nie dziwię bo Janusz biznesu, który zatrudnia młodemu powinien zapłacić pracownikowi za przeszkolenie młodego, albo przynajmniej zwolnić z innych obowiązków na czas szkolenia.
Wiedza kosztuje, a jak oczekują od Ciebie, że normalnie wykonasz wszystkie obowiązki i nie płacą nic ekstra to nie dziwię się, że Janusz nie rwie się do udzielania darmowego szkolenia, a później #!$%@? ze swoją robotą, żeby nadrobić.
@buzitozamalo: zeszyt kosztuje kilka złoty, ciekawe czy go nadal ma

Wiem wiem niewiarygodne mało prawdopodobne, ale wiem że nie każdy miał zaszczyt współpracować z tak wspaniałomyślną osobą jak ja
Z 9 lat uczenia się teoretycznych pierdół, po to aby zaliczyć maturę


@miszczu90: jeżeli w ten sposób widzisz edukację powszechną, to nie wiem czy w ogóle zaczynać temat xd. Bo tyle w takim zdaniu jest dziwnych i błędnych przekonań i sugestii że aż dużo wybierać od czego zacząć.
Reszta co mówisz to ok, chociaż też to kwestia gdzie i co, bo brzmi to trochę jak pretensje że nic nie jest od
@Eremites: No a wytłumacz mi jaki jest cel edukacji? - jeśli w zasadzie jest jeden cel, ten maturalny? Oczywiście matura jest dość podobna do kompetencji mierzonych międzynarodowo - czyli wskaźników i rankingów. Ale to jest jedyny cel edukacji? no chyba tak, skoro z innych rzeczy kompetencyjnych są mocno odłożone na bok. Owszem są drogi "zawodowe", ale to tylko jedna kompetencja, a po tym nawet nie staniesz się specjalistą.
@miszczu90 Cel edukacji jest taki żebyś się intelektualnie trochę rozwinął a nie był taka życiową amebą jak te wszystkie dziady 60+.
Przecież z tymi ludźmi i nie da się #!$%@? w wiekoszości dogadać, zero podstawowej wiedzy o świecie czy o działaniu jakiś rzeczy. Całkowite odklejenie od rzeczywistości, a potem chlip chlip panie przyszli kazali podpisać to jo podpisał a teraz raty som!
Cel edukacji jest taki, że ma cie nauczyć myślenia, myślenia,
@MrPawlo112: mój ojciec elektryk kiedyś tak się puszył:
"no bo widzisz halinka, przyszedł do nas na zakład taki młody, świeżo po studiach. InŻyNiEr! I ja go w wolnej chwili spytałem, młody, co to jest (i tu pada nazwa urządzenia które od 30 lat nigdzie nie jest używane, w dodatku nazwa zniemczona tak jak waserwaga zamiast poziomica), i rozumiesz halinka że nie wiedział?! Czego oni ich teraz uczą na tych uniwersytetach xD"