Wpis z mikrobloga

Zbliża się Sylwester 2023. Jak zwykle o tej porze, tysiące Polaków spotka się znów na ulicach i domówkach, by fetować swoje życiowe porażki i biedę. Odurzeni tanim, ruskim szampanem, przywitają nowy rok w akompaniamencie muzyki disco polo, zajadając się przy tym starą sałatką jarzynową ze świąt, która dawno już podeszła wodą. Skacowani i zniszczeni, obudzą się 1 stycznia, w kałuży moczu i wymiocin, bez pieniędzy, godności i nadziei na przyszłość.

Skoncentrowani na wlasnych potrzebach i przyjemności, nie zapominajmy jednak o naszych milusińskich, dla których ten dzień jest traumatyczny. Kotki i pieski przeraźliwie boją sie huku petard, wystraszone i wypłoszone gubią się i giną pod kołami samochodów.

Kochani, o ile to możliwe powstrzymajcie się w tym roku od zakupu fajerwerków. Rozrywka to żadna, a przynosi tylko wiecej szkód niż pożytku. Poparzone dłonie, rozerwane palce i pożary to smutny bilans kazdej sylwestrowej imprezy. Porzućmy w końcu tą archaiczną tradycję i nauczmy się spedzać ten dzień jak cywilizowani ludzie. Ja pokaz fajerwerków obejrze sobie w TV, nie dość że nie zmarznę, to zaoszczędzę przy tym sporo pieniędzy.

#sylwester #sylwesterzwykopem #polskiedomy #pijzwykopem #nosaczsundajski #psy #kotki #smiesznypiesek
daeun - Zbliża się Sylwester 2023. Jak zwykle o tej porze, tysiące Polaków spotka się...

źródło: temp_file1024708377655594679

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • 4
@daeun U mnie po sąsiedzku jest osiedle socjalne. Strzelają codziennie od 2 tygodni. I to nie takimi tanimi. Potrafią nawet 2h napier... takimi rakietami że aż jasno jest. Dajcie im więcej kasy. Co za kraj.
  • Odpowiedz
@daeun: dobry bait, wspaniałe jak w jednym zdaniu poniżasz innych ludzi przyrównując ich do untermensch a chwile potem żalisz się nad losem piesków i kotków XD zaiste empatyczny z ciebie człowiek
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@mcaxel mam nadzieje że niebawem wejdzie ta nowa ustawa i kupić petardy bedzie można jedynie po zaliczeniu testów psychologicznych. To absurd że aby posiadac w domu pistolet trzeba spelnic szereg rygorystycznych warunków, a takiego achtunga, z iloscią prochu, który rozerwie całą dłoń może sobie kupić na stoisku każdy podchmielony janusz. Dramat. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@daeun: Będę strzelał jak co roku, to jedyna noc w roku kiedy można to robić legalnie.
Kim ty jesteś żeby oceniać, że "rozrywka to żadna"? Dla mnie zadną rozrywką nie jest np piłka nożna a jednak masę ludzi to jara.

Proponuję po prostu dać się bawić każdemu po swojemu.
  • Odpowiedz
@daeun: W zeszłym roku wydałem prawie 1k na fajerwerki. W tym roku ze względu na to że zacisnąłem pasa miałem nie strzelać. Ale Twój post mnie zmotywował i skocze kupić kilka hukowych tropików.
  • Odpowiedz
  • 2
@daeun Dokładnie. Ilości jakie niektórzy trzymają w mieszkaniu zagrażają niejednokrotnie bezpieczeństwu bloku. Ale żeby mieć pistolet do obrony to trzeba spełnić poj...... warunki.
  • Odpowiedz
  • 12
@daeun Dokładnie takie wpisy jak twój sprawiają że mam ochotę wyjść i kupić paczkę achtungów i jakieś drogą baterie fajerwerków mimo iż planowałem nie strzelać. Nie ma to jak oczekiwać od innych człowieczeństwa samemu im go odmawiając.
  • Odpowiedz
@daeun Powstrzymam się jak psiarze przestaną się panoszyć że swoimi kundlami przez pozostałe 363 dni.

Poprzez panoszenie rozumiem

- Puszczanie psów bez smyczy w terenie zabudowanym
- Nie odciąganie psa od ludzi gdy ten oszczekuje losowe osoby
- Siedzenie że łbem w telefonie, gdy ich piesek wchodzi w interakcje z innymi psami, co się może skończyć nagłą eskalacja agresji lub innymi zachowaniami których drugi właściciel może nie chcieć (np. próba kopulacji)
-
  • Odpowiedz
@daeun co jest ciekawego w petardach? ze w kilka minut #!$%@? 2 klocki? to juz lepiej isc na automaty, nie dosc ze masz szanse wygrac to i lepsze widowisko, a nie cierpi na tym srodowisko(rzadko kto po tym sprzata) no i inne zwierzęta. Wykopku nie strzelaj chyba ze w kantera. Bez odbioru( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daeun
Śmieszą mnie teksty typu że pieski się,boją.
Od paru dni u mnie w mieście co jakiś słychać huk petard i wystrzał fajerwerków.
Przechodząc się po mieście widzę wielu właścicieli z psami,jakoś nie zauważyłem by te pieski były przerażone,a właściciele też jacyś spokojni.

Wydaje mi się że to właściciele odpowiedzialni są za to jak jego pupil będzie reagował słysząc co chwilę wystrzał patard i fajerwerków.
Jak właściciel jest pierdołą,to pies też taki
  • Odpowiedz
@daeun mój husky boi się jak #!$%@? wystrzałów petard. 3 dni wcześniej daje mu tabletki na uspokojenie od weta i w sylwestra leży i podziwia kolorowe światełka. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz