Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej jest tu ktoś po ślubie ale z rozdzielnością majątkową? Do tego z kredytem hipotecznym? Jak to w praktyce wygląda? Przykładowo chcecie zrobić remont kuchni za 30k - jeden z partnerów daje 20k bo zarabia więcej a drugi 10k. Mam tutaj na myśli jak to wygląda pod względem podatkowo / skarbowym, bo gdzieś czytałem, że przykładowo jeżeli przelałbym np 20k na konto partnerki lub ona 10k na moje i jedno z nas wykonuje np przelewy za remont to US może się doczepić, że to jest dochód i trzeba to opodatkować. Dodatkowo jak wygląda sprawa z jakimś wspólnym kontem gdzie razem gromadzilibyśmy wspólne oszczędności właśnie na wspomniany remont, wakacje czy cokolwiek?

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #slub #malzenstwo #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: Między małżonkami nie ma obowiązku zapłaty podatku od spadku i darowizn pod warunkiem zgłoszenia darowizny do US w ciągu 6 msc. Przelewy pieniężne między osobami zobowiązanymi do alimentacji nie zawsze jest darowizną. Darowizna to umowa, wymaga zgodnego oświadczenia stron. Z kolei obowiązek alimentacji jest z mocy prawa, powstaje po zawarciu małżeństwa. Każdy z małżonków obowiązany jest przyczyniać się ekonomicznie według swoich możliwości majątkowych. Świadczenia alimentacyjne nie podlegają zgłoszeniu ani opodatkowaniu.