Wpis z mikrobloga

Uwaga bo pojadę teraz trochę ruską onucą. Ale czy z perspektywy tych dwóch lat rzeczywiście opłacało się Ukraińcom stawiać opór? Kilkaset tysięcy zabitych. Miliony uciekło z kraju. Całe miasta w gruzach. Zapaść gospodarcza. A co było alternatywą? Alternatywą było po prostu dać ruskim wjechać czołgami do Kijowa. Zełenski by pewnie trafił do łagru, a kilku innych wypadło z oknien. Władzę przejęłaby jakaś moskiewska pacynka i tak by się im dalej żyło na peryferiach ruskiego miru. Tak jak przecież żyli przez ostatnie 30 lat. Jak odpowiedzieć na pytanie, ile straconych ludzkich dusz jest cokolwiek warte?

#ukraina #rosja #wojna
  • 69
@MarianJanusz: a czy Polakom w 39` rzeczywiście opłacało się stawiać opór? Kilkaset tysięcy zabitych. Całe miasta w gruzach. Zapaść gospodarcza. A co było alternatywą? Alternatywą było po prostu dać niemcom wjechać czołgami do Warszawy. Mościcki by pewnie trafił do Arbaitslager, a kilku innych rozstrzelaliby pod ścianą. Władzę przejęłaby jakaś nazistowska pacynka i tak by się im dalej żyło na peryferiach Rzeszy. Tak przecież żyli przez ostatnie 30 lat. Jak odpowiedzieć na
@MarianJanusz: czy się opłacało? Udało im się utrzymać państwowość mimo że każdy spisywał ich na porażkę do tego uratowali stolicę i odepchnęli ruskich daleko na wschód więc myślę że tak, nikt nie chce ruskiego miru, zobacz jak w tyle są państwa ze wschodniej Europy do zachodu przez ZSRR, teraz udało się trochę nadgonić ale i tak, Ukraińcy i wszystkie inne narody zawsze będą traktowani przez ruskich jak obywatele drugiej kategorii i
Za kilka-kilkanaście lat Rosjanie masowo wcielaliby ich do swojej armii i nasłali na państwa bałtyckie albo na Polskę. Ginęliby jeszcze bardziej niż obecnie, ale walcząc za Kreml.


@wjtk123: Za kilkanaście lat to przy obecnym rozwoju technologii może powstać jakiś Skynet i zniszczyć świat albo zaprowadzić na nim wieczny pokój. Nie ma sensu gdybać, co będzie za kilkanaście lat. Tym bardziej nie ma sensu umierać za coś, co ktoś myśli, że może
@MarianJanusz: Chłopie, tym co rozkradają zachodnią pomoc czyli reżimowi Żeleńskiego, to się bardzo opłacało. Zachód wpompował w Ukrainę 200 mld dolarów, a podobno rozkradziono 30% tej pomocy. To są potężne pieniądze i niektórzy dorobili się na pokolenia. Ich prawnuki będą jeszcze wydawać ten szmal.

Natomiast ani państwu ani obywatelom się nie opłacało. Państwo zostało zniszczone, obywatele umierają w okopach.
Nie ma sensu gdybać, co będzie za kilkanaście lat. Tym bardziej nie ma sensu umierać za coś, co ktoś myśli, że może się zdarzyć za kilkanaście lat.


@MarianJanusz: Jak się ma umysł ameby to owszem, nie warto. Mądrzy ludzie jednak to robią i na takim planowaniu opiera się cały świat.