Wpis z mikrobloga

Przebranżowienie sie do IT odcinek 2138.

-> Żeby była jasność, ja nie neguje tego jak ktoś chce się przebranżowić (sam to zrobiłem !), ale patrząc na tego typu posty, to nie wiem czy tu bardziej psycholog nie powinien być potrzebny.
Co mnie najbardziej rozwala to roszczeniowość.
Klient poniżej:
1. Problemy życiowe
2. Rzucił nagle pracę bez sensownego pomysłu co dalej
3. Poszedł na front, no bo czemu by nie, ale mało umie więc szuka pracy nawet za minimalną tylko żeby mieć pracę i żeby firma dalej go szkoliła
4. Oczywiście chętny do przeprowadzki wszędzie itp.
5. Zerio jakiegoś githuba, portfolio itp.

Jak można takie coś pisać, gdzie od pół roku są ciągle artykuły w IT jak ciężko się dostać do pierwszej pracy w IT. Ci ludzie żyją w jakiejś szklanej bańce czy jak ?

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #j--------e
Volantie - Przebranżowienie sie do IT odcinek  2138.

-> Żeby była jasność, ja nie ne...

źródło: 12e12aaa

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aperitiff:

No pisze, że ma jakieś swoje projekty, czyli może mieć githuba/portfolio jakieś.


no ale przeciez kazdy ma xd kogo obchodza skopiowane z neta todolisty? rekruterzy nie maja czasu nawet wchodzic i ogladac tego gowna czesto bez zadnego readme
  • Odpowiedz
@Volantie: Co ty chcesz od chłopaka moja firma zagraniczna wzięłaby go z miejsca. Za najniższą? pff pewka. akademia, 3 miesiące, lojalka i jak dowozi szablony email dla klientów to już reszty się nauczy. Nawet angielskiego nie musi umieć komunikatywnie bo trafi pode mnie. Możecie się wytrząsać czego to mu nie brakuje itp. ale kasuje was wszystkich najniższymi wymaganiami finansowymi ¯\(ツ)/¯ i c--j że sobie pójdzie po pół roku, jak za
  • Odpowiedz
  • 0
@LuckyLuke_2776 xDDDDD Ty nie rozumiesz tego wpisu. Dzisiaj problemem nie jest minimalna krajowa, bo i tak uczenie kogos jest drozsze (poswiecanie czasu seniora / mida tez kosztuje). Problem jest tez taki, ze jak wyslesz nawet 100 cv, to jak sie odezwą z 3-4 firm to bedzie jakis sukces, mowie tu o ludziach bez exp.

A jak chcesz mu serio pomoc to ktos wyzej wstawil ss z jego danymi
  • Odpowiedz
@Volantie Chętnie ale nie będę mu życia prostował musi sam dojrzeć do pewnych spraw. Tak jak i ty musisz jak i wielu programistów na tym tagu musi jeszcze trochę zobaczyć. Obserwuję wypowiedzi od wielu lat i kisicie się jak jakieś wrockowe i wawowe sardynki w tym sosie, śmiejąc się że ktoś bez doświadczenia postuje podobny wysryw a odezwą się z 3-4 firm, bo wasz mózg wysyła informację do żołądka, że spotkanie
  • Odpowiedz
Co ty chcesz od chłopaka moja firma zagraniczna wzięłaby go z miejsca.


@LuckyLuke_2776: daj znać firmie, że możesz zapewne znaleźć łatwo 10 bardziej ogarniętych (ogólnie życiowo) od niego gotowych pracować za minimalną. Może przy okazji bonus zgarniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale podejrzewam, że Twoja firma wcale nie będzie zainteresowana.

Widzisz, tu nie chodzi o naśmiewanie się z gościa tylko realną ocenę sytuacji. Tak jak pisze
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: No dobra, tylko imho nawiązujesz tym psychologiem głównie do tego, że rzucił pracę na spontanie w "srednim momencie swojego życia" i rzucił się z motyką na słońce w wir IT. spoko, nie neguje bo i nie znam sytuacji, może wieszali na nim psy i obarczali winą za każdy gubiony towar przez co się ciął nocami.

Na czerwono zaznaczone jest natomiast, że zgadza się pracować nawet za, uwaga uwaga, najniższą krajową jakby to była jakaś ujma taki downgrade żeby robić to (jak napisał), co się lubi. przecież "te IT takie trudne że ho ho".

Oczywiście, może mu się udać, ale znacznie większa szansa jest na to, że zwyczajnie straci czas i energię, którą mógłby i racjonalnie powinien inaczej spożytkować (typowy survivorship
  • Odpowiedz
Nie jest to idealne, ale na pytanie "gdzie szukać pracy bez doświadczenia" odpowiedź brzmi u jak największych graczy, gdzie jak najłatwiej się schować. zyskać czas, punkt w cv i się odbić. Pół indii w takich programistach.


@LuckyLuke_2776: dasz wiecej info jak szukac takiej pracy?
  • Odpowiedz
dasz wiecej info jak szukac takiej pracy?


@gharman: Wbrew obiegowej opinii nie na agregatorach ofert typu justjoinit (chociaż nie porzucałbym żadnej opcji). Wiele dużych firm ma narzędzia jak np. greenhouse do wielokanałowego obsługiwania kandydatów ale nie wszystkie. Wszystkie natomiast, w których pracowałem miały swój dział HR odpowiedzialny za identyfikacje marki w social mediach, szukania ludzi i przede wszystkim za dbanie o biznesowe konto na linkedinie więc skupiłbym się na własnym,
  • Odpowiedz