Wpis z mikrobloga

3 miesiące brałem wenlę 75mg.
Niestety bez większych efektów. Na ostatniej wizycie dostałem więc Brintellix. Psycho kazała mi brać przez 4 dni już po jednej wenli (37,5) i zacząć Brintellix najlepiej na dniu wolnym od pracy.
Pomyślałem, że zacznę od nowego roku, bo akurat mam urlop.
Dziś mija 3 dzień bez wenli i peezdę mam okrutną. Zawroty głowy (nigdy wcześniej mi się w głowie nie kręciło), uczucie pulsowania we łbie. Czuję się jakbym był naj3bany, ale bez jako takiej fazy. Jak chodzę to jeszcze git, jak siedzę - helikopter.
Długo to może potrwać i czy faktycznie to efekty odstawienia wenli, mimo iż wcale nie brałem dużej dawki i to jakoś niezbyt długo?
Czy może nie powinienem czekać i już zacząć brać ten Brintellix?
#depresja #wenlafaksyna #psychiatria #antydepresanty
  • 12
  • Odpowiedz
@kaczek93: nie wiem, ja nigdy nie odstawiałem całkiem, a z tym drugim lekiem to nie wiadomo czy złagodzi bo to zupełnie inna substancja czynna. Jak nie możesz wytrzymać to może weź jedną 37,5 wenly, ja tak robiłem, ale najlepiej to do tej psycho zadzwonić po prostu
  • Odpowiedz
  • 0
@kaczek93
Zależy co masz na myśli przez "niedługo", brzmi to jak objawy odstawiennne i w tym wypadku:
może i z miesiąc potrwać. Łatwo to sprawdzić, jak weźmiesz dawna dawkę wenli to powinno szybko przejść.

Drugi lek powinien to złagodzić szybko jeżeli też hamuje wychwyt zwrotny serotoniny, bo to efekt jej "niedoboru" po nagłym wycofaniu leku.

75mg wenli to wcale nie jest tak mało, ona w tej dawce działa w podobnym stopniu na
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Raz pominąłem jedną dawkę, bo miałem nocki w robocie i tak się zaj3bałem w akcji, że nie wziąłem po prostu. Też mi się w bani kręciło
  • Odpowiedz
@kaczek93: wenla bardzo szybko się usuwa z organizmu i daje szybko silne objawy odstawienne. niektóre antydepresanty dopiero dają objawy odstawienne po ~2 tygodniach od przerwania bo tak wolno spada ich stężenie w organizmie (fluoksetyna).

wenla i paroksetyna potrafią tego samego dnia wieczorem dawać znać, zę zapomniałeś tabletki rano.
  • Odpowiedz
@kaczek93: gość ci nie kazał robić pauzy między lekami a ty na własne życzenie odstawiasz na kilka dni antydepresant który daje największe efekty odstawienne
  • Odpowiedz
  • 0
@xiv7: Nic nie mówiła tego typu. Po prostu kazała zejść z wenli, a ten drugi zacząć brać na dniu wolnym od pracy, może być nawet po świętach, więc teoretycznie zezwoliła na jakąś przerwę, a może założyła, że nie zrobię przerwy.
No może trochę sam się zarządziłem, ale nie spodziewałem się, że mnie zmiecie aż tak. Niemniej, po 3 dniach już jest sporo lepiej.
  • Odpowiedz