Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (°°

#tldr ;
Masz 30tyś. zł, raz w tygodniu robisz 300km a raz na 2 miesiące 700km, jaki samochód wybierasz?

Szukam samochodu na trasy, ale nie mogę się na nic zdecydować - mam za to parę typów.
Spodobał mi się 407 z HDi, poza tym Volvo wydaje się równie ciekawą opcją

Nie poszukuje luksusu, prym ma niezawodność i przestrzeń, z tego powodu szukam Diesla w kombi.
Proszę was o opinie/polecenia, jakieś ciekawe uwagi czy propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)


#samochody #motoryzacja #peugeot #volvo
Comboman - Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (╯°...

źródło: peugeot_407_sw_2_0_hdi_sport_auto_large_49235

Pobierz
  • 232
Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (°°


@Comboman: Można, ale jak chcesz coś innego niż kombi z dieslem. (°° Polacy kochają te samochody i jest tego od #!$%@?. Kup takie, które ci się podoba wizualnie i jest zadbane, optymalnie od jednego właściciela, a nie z historią
@Comboman: Dieselek jest wygodny na trasy, bo go zapakujesz pod dach i idzie prawie tak samo jak pusty dzięki swojemu momentowi, ale sugeruję przemyśleć jeszcze LPG. Tak, to dodatkowy koszt. Tak, to dodatkowa obsługa. Tak, to dodatkowa rzecz, która może się zepsuć, ALE jeździ taniej (na dzień dzisiejszy) od diesla. Ja mam 2.0l BMW E91 (którego ABSOLUTNIE Ci nie polecam, bo nie wpisuje się w ogóle w Twoje potrzeby) i jazda
@Comboman: 407 będzie świetnym wyborem. Może zamiast diesla poszukalbym 2.0 136 koni chyba z gazem, sam miałem taką konfigurację w bliźniaczym citroenie C5 i nie mogłem narzekać. Wszelkie niemieckie wynazlaki skreślił bym na starcie z uwagi na - z wyjątkiem Audi - gorszą blachę niż Peugeot/Citroen
  • 1
@2Mhz_4Kb nie poto szukam kombi, by wozić butle na 3/4 bagażnika ( ͡º ͜ʖ͡º), przy takich trasach, bardzo czesto musiał bym wymieniać filtry gazu i robić przeglądy, gaz jest spoko ale nie na stałe długie trasy tydzień w tydzień
@Comboman: rozglądam się za podobnym autem w podobnym budżecie i na razie jestem nastawiony na 308 t9 1.6 HDI/BlueHDI. Bagaznik 610l w kombi. Podobno ma dłuugie przełożenia więc na trasę jak znalazł. Nawet w 5b skrzyni w silniku HDI 92km. No i blueHDI ma normę euro6 więc też spoko pod kątem SCT na jakiś czas przynajmniej. A adblue można wyprogramować.
Można też popatrzeć za Mondeo mk4, silniki te same co w