Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (°°

#tldr ;
Masz 30tyś. zł, raz w tygodniu robisz 300km a raz na 2 miesiące 700km, jaki samochód wybierasz?

Szukam samochodu na trasy, ale nie mogę się na nic zdecydować - mam za to parę typów.
Spodobał mi się 407 z HDi, poza tym Volvo wydaje się równie ciekawą opcją

Nie poszukuje luksusu, prym ma niezawodność i przestrzeń, z tego powodu szukam Diesla w kombi.
Proszę was o opinie/polecenia, jakieś ciekawe uwagi czy propozycje ( ͡º ͜ʖ͡º)


#samochody #motoryzacja #peugeot #volvo
Comboman - Mireczki, pomóżcie - bo od szukania samochodu w Polsce można zwariować (╯°...

źródło: peugeot_407_sw_2_0_hdi_sport_auto_large_49235

Pobierz
  • 232
@Under4est mam Tourig Sport czyli tzn. Kombi i jest wystarczająco miejsca. Zależy kto co oczekuje od samochodu.
Poleciłem 1.4 bo jest po prostu bezawaryjny i mniej problemowy niż dynamiczniejszy 2.0.
@Comboman: bezawaryjny diesel za 30tys to oksymoron. Zreszta co to za trasa niby 300km raz na tydzien ze chcesz sie w diesla pakowac? I tak skonczy sie na tym ze glownie bedziesz jezdzil tym autem glownie po zakupy albo zalatwic jakas #!$%@?. Kup malego benzyniaka i juz
Używany diesel i niezawodność, aleś wymyślił. To już nie te czasy. Jak ktoś Ci sprzeda takiego, to dlatego, że spodziewa się niedługo problemów, a naprawy takich są teraz cholernie drogie.


@Trevize: xddd
  • 0
@ATAT-2 o, opinia użytkownika, na szczęście prędkość jest mi w tej chwili zbędna, byle by jeździł ( ͡º ͜ʖ͡º) uzbieram trochę więcej, dołożę I pewnie za rok będzie co innego, a co myślisz o wersjach z automatem?
@Comboman: Ford Mondeo MK4 w 2.0tdci. miałem ten wóz przez 5lat i 80tys km. Nigdy nie stanął, naprawy naprawdę tanie, a jeszcze miałem automata, ale w przedlifcie zwykły durashift, w polifcie nie polecam skrzyni automatycznej. Co do bagażnika w kombi to jest naprawdę ogromny.
@Comboman
Jeśli ci się bardzo nie spieszy to za miesiąc będę wystawiał swojego 308 t9 w kombiku 1.6 bluehdi. Mam pełną historię wozu, zbiornik od adblue był wymieniony więc już się nie powinna pojawiać ta usterka. Osobiście sprowadzałem wóz od Helmuta 4 lata temu więc auto nie jest składaniem z 3 innych. Co najważniejsze pali niecałe 5 l/100. Trudno z LPG osiągnąć dzisiaj porównywalny wynik
prym ma niezawodność i przestrzeń, z tego powodu szukam Diesla w kombi.


@Comboman: zdecyduj się ;P Współczesne diesle to masa kłopotów. To co zaoszczędzisz na spalaniu wydasz na naparwach i to z nawiązką. Celuj raczej w benzyne z LPG. Ewentualnie samą benzyne.