Wpis z mikrobloga

Te recenzenty komputrowe to tak pier9olą, że głowa mała. Według wielu „ekspertów” RTX 4070Ti to karta do grania w 1440 ( ͡ ͜ʖ ͡)

Kupiłem zwykłą 4070 z myślą o graniu w 1440, ewentualnie ściągając sobie trochę detali, albo RT żeby mieć 60fps.

I co? I kurvva gram w cyberpunka w 4K na najwyższych ustawieniach przy 65fps, jeszcze mając bottlenecka w postaci Ryzena 5 3600, na starym ramie DDR4 3200Mhz. I tak, oczywiście że to na frame generation, bo po to się aktualnie dopłaca do Nvidii.

#komputer #pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #gry
  • 28
Według wielu „ekspertów” RTX 4070Ti to karta do grania w 1440 ( ͡ ͜ʖ ͡)


@walzky: No bo jest.
Chyba, że włączysz rozmydlacze i fake klatki. Ale to jak chwalenie się, że jedzie się szybciej autem z górki, z wiatrem, mając doczepiony żagiel i silnik odrzutowy na karoserii.

Ciekawi mnie jak wyglądają te twoje "maksymalne" ustawienia, skoro ja mając 4080 muszę mieć włączone DLSS Quality, żeby
  • 0
@sidhellfire @Shamson co wy gadacie… Mam normalnie włączony ray tracing, dlss na auto co prawda, nawet nie wiem co te opcje zmieniają. Nie da się już chyba nic mocniej włączyć. I nie widzę żadnych glitchy na „sztucznych” klatkach, oprócz kosmicznej poprawy płynności.

Nie kupowałem tej karty, żeby przedłużać sobie fiut@ i się chwalić natywnymi klatkami, tylko żeby fajnie pograć w kilka gierek. I właśnie sobie gram, na wymaksowanych ustawieniach…
@walzky: no nie - FG to taka proteza, właśnie poświątecznie kończę konfigurować zestaw 7800X3D + DDR5-6000 CL30 + RTX4080 i to całe generowanie klatek jest takie no nie wiem, mocno średnie w odbiorze...
Niby fps jest sporo, ale wyraźnie czuć, że coś jest nie tak. Że sterowanie jest dużo mniej płynne niż powinno być.

Bardzo możliwe, że zależy to od konkretnego tytułu - sprawdzam w Cyberpunku na monitorze 144Hz i moje
@dwal: ale ja gram bez monitoringu, załączam go jak coś mi nie pasuje... i właśnie tu mi coś nie pasowało - no bo klatki np. 110-120 vs 72, a odczucie sterowania wskazywało odwrotnie - że mniej klatek (bez FG) bardziej płynne
@walzky: 4K? Do tego trzeba kombajnu by uciągnęło w takiej rozdzielczości.
Dla casualowego gracza myślałbym bardziej o karcie Ryzen RX 7800, ale to mając monitor 1440p, jeśli chcemy grać na najwyższych ustawieniach w grach AAA.
Natomiast RTX 4070 jeśli chcemy nagrywać i edytować wideo, i wykorzystywać DLSS w 4K. Bo wydajnościowo jest słabiej, ale ma więcej ficzerów.
@walzky: Tak. Współczesne gry mają to ustawienie DLSS lub FSR (DLSS od nVidii lepszy). Ustawienie DLSS ustawione na JAKOŚĆ (QULITY) powinno być zadowalające. We wszystkich niższych ustawieniach widać artefakty.

Bo mając monitor 4K, czyli 3840x2160 - mając ustawiony DLSS na JAKOŚĆ, gra renderuje w rozdzielczości odrobinkę mniejszej, i upscaluje z powrotem do 4K.

Zyskujesz w ten sposób dużo na FPSach.

EDIT: Teraz szukałem. Ustawienie QUALITY renderuje w rozdzielczości 1440p, i upscaluje
I tak, oczywiście że to na frame generation


@walzky: No i kupując GPU to #!$%@? mnie to boli że z frame gen ma X klatek bo 1) to proteza i 2) mało co wspiera tą technologię, a tym bardziej nie wspiera tego to w co gram. Mnie jedynie interere surowa moc wypluwania klatek i wydajność do ceny. Seria 40 Nvidii jest mocno nieopłacalna jeżeli nie celujesz w topowe modele.

Emulatory mają
  • 0
@Krol_Karo dokładnie

@Drmscape2 jest wytknięciem wciskania ludziom droższego sprzętu bez sensownego uzasadnienia, żeby dostać hajs od sklepów które sponsorują recenzentów. Ta karta jak widać daje sobie luźno radę z 4K, a przesłanie youtuberków jest nieco inne.