Wpis z mikrobloga

Czemu w temacie SCT tak skrzętnie pomija się fakt, że sami mieszkańcy popierają ich powstanie? xD
Zasadniczo widzę tylko wycie z jakichś wsi... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Badanie PBS przeprowadzone na zlecenie warszawskiego ratusza na reprezentatywnej grupie mieszkańców stolicy o strefie czystego transportu (SCT) pokrywa się z wynikami wcześniejszych sondaży na ten temat. Pokazuje ono, że 70 proc. mieszkańców stolicy chciałoby powstania w mieście strefy ograniczającej możliwość wjazdu do niej najstarszym pojazdom, emitującym najwięcej zanieczyszczeń.

Za powstaniem strefy opowiada się 68 proc. badanych posiadających samochód i 66 proc. kierowców jeżdżących autem regularnie


Źródło: https://elektromobilni.pl/mieszkancy-warszawy-popieraja-wprowadzenie-strefy-czystego-transportu/

#sct #auto #polityka #samorzady #zycie #warszawa #samochody #motoryzacja #strefaczystegotransportu #krakow
  • 11
@Kryskamatyska Tak badanie na 1000 osób gdy WAWA ma 2 miliony XD. Gdzie jest referendum?
Ja chcę czystego powietrza w wawie! Niech wp**dolą rafałka i kolegów którzy trują ludzi komunalnymi kopciuchami i dali pozwolenia na zabudowanie klinów napowietrzających. Wątpię żeby ktokolwiek zdecydował się na ich odblokowanie, ale kara tych baranów powinna spotkać za to.
@Kryskamatyska osobiście znam sporo osób co jest przeciw sct i żyją w mieście również żyje w mieście i nikt mi nie przestawił podpisu w prawie głosowanie czy jest za czy przeciw. Z tego co widzę połowa osób co jest przeciw są to jakieś trolle niczym covidowcy ten sam poziom pisania, są tutaj jak i na FB. Byłem na proteście i spotkałem się więcej ze słowami sprzeciwu u obcych ludzi niż by byli
Tak badanie na 1000 osób gdy WAWA ma 2 miliony XD

@typ53B: a na jakiej próbie powinno się robić badanie? Zdajesz sobie sprawę że podstawowa zasada statystyki to że odpowiedni dobór próby a nie jej wielkość ma znaczenie. Sondaże polityczne, które co chwilę są gdzieś publikowane też są robione na próbie 1000-1500 a dotyczą całej Polski
@lewc_rain_zuk: tylko jak wypuścisz ankieterów w godzinach roboczych na bazar w centrum i sformułujesz pytanie w taki sposób, że będzie dla ankietowanego oczywiste, że chodzi o pozbycie się śmierdzących aut, to osoby odpowiadające oczywiście odpowiedzą za. Bo najczęściej nie wiedzą, w jak idiotyczny sposób ma to zostać wdrożone w życie. Bo sama idea SCT jak najbardziej jest w porządku i ją papieram, tylko nasze wykonanie... jak zwykle.
@Kryskamatyska: ja nie wiem w ogóle po co ta zadyma. Na wiosnę będą wybory samorządowe i na pewno w Warszawie pojawi się opcja która będzie opowiadać się przeciwko SCT. Wtedy najbardziej zainteresowani - sami Warszawiacy - będą mogli się wypowiedzieć w temacie w sposób najbardziej bezpośredni.
@typ53B: Ale masz napisane jak byk, że próba reprezentatywna i pokrywa się z wcześniejszymi sondami na ten temat.

Krzykacze z Wieliczki generują większą liczbę kliknięć.


@DanielPlainview: No na to wygląda. Jakoś "fizycznych" protestów nie widać, a Kraków np. zadowolony xD

Na wiosnę będą wybory samorządowe i na pewno w Warszawie pojawi się opcja która będzie opowiadać się przeciwko SCT


@majk_emigrant: Tylko SCT chyba było wpisane w kamienie milowe, więc