Wpis z mikrobloga

„Ile straciliśmy przez PiS” na podstawie chrupek Lay’s?

*
2015
Średnia krajowa netto: 2900zł
Cena paczki Lay’s:
165g – 3,5zł; 21zł/kg
Za średnią krajową można było kupić 138kg chrupek.

*
2023
Średnia krajowa netto: 5100zł
Cena paczki Lay’s:
130g – 8zł; 62zł/kg
Za średnią krajową można dziś kupić 82kg chrupek.

***
PiS sprawił, że jesteśmy dziś 1,7x biedniejsi (wg. indeksu chrupek Lay’s).
Moim zdaniem to niewielka cena, za liczne dodatki emerytalne, rekordowe zyski banków czy tysiące „madek 500+” na bezrobociu.

#lays #zalesie #zakupy #inflacja #gospodarka #bekazpisu #ekonomia #finanse #dieta #indekslays #ineksbigmaca #humorobrazkowy #polityka
PakaBaka - „Ile straciliśmy przez PiS” na podstawie chrupek Lay’s?

*
2015
 Średnia k...

źródło: IMG-20231217-WA0005

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
były uznawane za markę premium


@Mtsen: Cena ich sie nie zmienila, bo to taki syf skladowo, ze nawet nie sa chipsami. Sa ksztaltowane na marke premium sprzedajac najgorszy crap, bo po prostu kroja z masy rowno chipsy i ukladaja a to nie swiadczy o jakosci tylko przeciwnie.

Oczywiscie nie ukrywam, ze sa dobre w smaku, ale smieszy mnie uzywanie premium wzgledem jakichkowiek chipsow xD Premium to moze byc losos dziko lowiony
  • Odpowiedz
@damienbudzik: wszędzie? Wczoraj byłem w kauflandzie, 6.99 za 130g, 8.99 za 200g, 10.99 za 260g a to sklep z najtańszymi laysami. Żeby je kupić taniej to trzeba polować na promocje, w wielu sklepach już potrafią kosztować dyszkę za 130g paczkę...
  • Odpowiedz
  • 0
@Mtsen a najlepsze jest to że prongelsy przykładowo w Hiszpanii są najtańsze,.na równi z cziperkami spod marki danego marketu. idzie spokojnie kupić paczkę duża za euraska
  • Odpowiedz
@PakaBaka: Przy takim wzroście minimalnej zawsze więcej osób będzie na początku roku zarabiało minimalną niż pod koniec. Znajdź statystyki z porównaniem osób zarabiających minimalną na początku roku, a pod koniec.
W następnym roku średnia też się podniesie, tak samo jak minimalna, nie wiem jak Ci przyszło do głowy porównanie średniej ilości zarobków do nowej płacy minimalnej z 2024 roku i zrobienie z tego współczynnika xDD
  • Odpowiedz
@Mtsen: popot, skoro się sprzedają to czemu nie. Czas inflacji, to czas wyższych zysków dla firm. Bo konsument "rozumie" czemu jest drożej i kpuje. Na ceny głosuje się protflem.
  • Odpowiedz