Wpis z mikrobloga

Chciałem podejść do testu MMPI-2, ale mam co do tego kilka obaw, czy ktoś kto go robił mógłby mi coś więcej nakreślić?
- jakbyście go robili drugi raz to na co zwrócilibyście baczniej większą uwagę?
- czy jakość i doświadczenie tej osoby która to interpretuje potem ma znaczenie dla mnie jako klienta, jak ją zweryfikować? Czy jak że robię ten test to go już mnie przydziela do odpowiedniej osoby?
- czy konsultacje i omawianie powinny być z psychiatrą (bo np. w tym tańszym nie pisze na stronie ale w tym droższym że z psychologiem, no to każdy może nim być)
- duże różnice w cenie w jednym miejscu 1300zł w drugim miejscu 640zł

Ogólnie mając w pamięci moich mechaników, lekarzy, remontowców, terapeutów, specuf wszelkiej maści to zajebiście obawiam się wyrzucenia kasy w błoto. Chyba najbardziej że będę się czuł wykorzystany i naiwny - bo dwa różne ośrodki to mogą być dwie różne jakości tego testu.

#psychologia #psychiatria #psychoterapia #pytanie #mmpi2 #fobiaspoleczna #depresja
  • 27
@interpenetrate: Jak dla mnie wykonywanie takich testów przed wizytą u specjalisty mija się z celem. Dobry psycholog i tak węzinie ten test tylko jako wskazówkę, nie jako diagnozę, bo tego rodzaje testów nie są testami diagnostycznymi. Powiem więcej one nie wiele maja wspólnego z wiedzą medyczną. Każdy specjalista musi brać szersze spektrum aby zdiagnozować jakieś zaburzenie. Te testy są pomocne al;e w określonych przypadkach. Nie polecam ich robić-na własną rękę, bo
@MxS89: test są normalizowane. Uzyskane z nich informacje są zdecydowanie bardziej obiektywne niż jednorazowa obserwacja przez psychologa czy psychiatrę. Mmpi2 jest testem diagnostycznym i jednym z częściej stosowanych w zastosowaniach klinicznych. Medycyna nie umie określać współcześnie zaburzeń osobowości i większość psychiatrów tego nie robi bo nie umie. Współczesne kryteria diagnostyczne zaburzeń osobowości z dsm-5 i icd11 są zbudowane na badaniach i koncepcja psychologicznych. Jedyne z czym zgodzę się to, że wykonywanie
- jakbyście go robili drugi raz to na co zwrócilibyście baczniej większą uwagę?


Im krócej się zastanawiasz nad odpowiedzią i mniej kombinujesz tym uzyskasz precyzyjniejsza opinie odbspecjalisty. Tego typu testy zawierają złożona skalę aprobaty społecznej (skala kłamstwa). Wysoki wyniki w tej skali nie mówi że jesteś kłamcą tylko, że nie da się dokładnie na podstawie uzyskanych odpowiedzi wskazać precyzyjne jakie zaburzenie osobowości dominuje. Test staje się przy wysokie skali kłamstwa mniej precyzyjny
@interpenetrate:

- czy konsultacje i omawianie powinny być z psychiatrą (bo np. w tym tańszym nie pisze na stronie ale w tym droższym że z psychologiem, no to każdy może nim być)

- duże różnice w cenie w jednym miejscu 1300zł w drugim miejscu 640zł


Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to. Jak masz linki do ofert to tu wklej. Bo nie wiadomo co się w danej usłudze zawiera. Mmpi2 jest
@www_h: Taki test bez interpretacji może być również wypierdzielony do śmieci. Samodzielne rozwiązywanie takiego testu bez podjęcia konsultacji psychologicznej jest jak robienie badań krwi bez konsultacji lekarskiej. Takie testy najlepiej robić kiedy zaleci je specjalista i tylko wtedy. Dlaczego pełno jest reklam googla z tym testem, który kosztuje ile kosztuje? Nie dlatego, ze jest wyroczniom tylko dlatego, ze ludzie myślą, że jednym testem zdiagnozują wszelkie swoje dolegliwości co jest oczywistą nieprawdą.
Taki test bez interpretacji może być również wypierdzielony do śmieci.


@MxS89: https://www.practest.com.pl/sklep/test/MMPI-2

Zejdź na dół i przeczytaj co zawiera raport. To jest coś co jest wypluwane z generatora po wpisaniu odpowiedzi w system epsilon. Widziałem wielokrotnie takie raport i na podstawie ich można już wiele powiedzieć o wynikach. Oczywiście osoba bez doświadczenia może te rzeczy nadinterpretować ale dla specjalisty jest to wystarczające do tego by rozumieć wyniki.

konsultacji lekarskiej.


mmpi 2
@MxS89 testy są dużo lepsze niż większość diagnoz psychoterapeutów. Jak pacjent jest neuroatypowy ale na tyle dobrze funkcjonujący że nigdy go nie diagnozowali to taki terapeuta często leczy objawy autyzmu lub ADHD u pacjenta zamiast jego realnych problemów… dlatego lepiej przejść ścieżkę z testami i niech je jakiś psychiatra zinterpretuje. Wtedy wszelkie niuanse których psychoterapeuta by nie wyłapał są w teście bardziej oczywiste by coś dodać z testów do głębszej diagnozy.

Psychoterapeuci
@www_h: Sam napis sklep skreśla takie źródło jako rzetelna informacja. Mam nadzieje, ze masz wiedze psychologiczną i potrafisz efektywnie zdiagnozować pacjenta na podstawie jednego testu. Jeżeli masz taki dar to gratuluję. Tu nie chodzi czy ten test jest miarodajny chodzi o poprawną interpretację i aplikowanie go w kontekście całościowym konkretnego pacjenta.. Sam sobie zaprzeczasz najpierw dajesz link do sklepu, później mówisz, ze rzekomo przypisujesz to pacjentom, a później piszesz, że lekarze
niech je jakiś psychiatra zinterpretuje


@Kitku_Karola: psychiatrzy nie umieją internetowac wynikow żadnych testów psyxhologicznyc. Oni dostają opinie od psychologa diagnosty który wskazuje w opinii wnioski precyzyjne z opracowanych wyników. Psycholog upraszcza wnioski z testów na kryteria diagnostyczne icd10. Psychiatra sprawdza czy na podstawie opinii mozna wskazać że pacjent spełnia kryteria medyczne danego zaburzenia.

Psychiatrzy nie zlecają takich badań jak wielu innych lekarze nie zlecają bo to drogie


@Kitku_Karola: oczywiście, że
Sam napis sklep skreśla takie źródło jako rzetelna informacja


@MxS89: sprawdź proszę czym jest ten sklep i jaką spełnia funkcję na polskim rynku. Gdy byś miał wiedz na temat testów psycjologicNy to byś nie walnął takiej gafy.

Psycholog wykonywujacy ten test nie stawia diagnozy tylko wystawia opinie. Diagnozę medyczna wystawia lekarz psychiatra!

To że robiłem taki test pacjentom nie znaczy że zawsze go robię gdy go zalecam. Obecnie nie mam go
@www_h to mi nikt z psychiatrów nigdy nie zlecił testów . Pewnie dlatego że nie szłam na oddział dzienny tylko na zwykłą wizytę. Poszłam sama na testy i tam to było kilka spotkań gdzie aktywnie wypełniałam testy lub robili mi wywiad. Nie siedziałam i nie patrzyłam na interpretacje wyników podczas swojej diagnozy. Cena jest wyższa za spotkanie by psycholog czy psychiatra to przejrzeli poza spotkaniem. Może na NFZ jest inaczej ale nie
to mi nikt z psychiatrów nigdy nie zlecił testów


@Kitku_Karola: rozumiem ale mówisz to wyłącznie z perspektywy swojego indywidualnego doświadczenia. Nie napisałem że wsyzsycy psychiatrzy zlecają diagnoze psychologiczna.
Rozumiem, że czujesz się niekompetentnie potraktowana przez osoby wobec, których powinno się tego wymagać ale nie wszyscy specjaliści tacy są. Spotkałem wielu w tej branży i są tacy, o których Ty piszesz ale trafiają się też inni. Jeżeli będziemy pisać, że jest wyłącznie
@www_h no ja w sumie pisze ludziom by szli na testy nawet jak im nikt tego nie przepisuje. Często tu na wykop o tym pisze jak ktoś pyta o polecenie psychoterapeuty . Bardziej mi chodzi o to by ludzie zrobili testy a nie odbili się jak ja od psychoterapii. Ja byłam uparta i dociekałam dużo sama czemu psychoterapia nie działa i zmieniałam psychiatrów co chwilę aż trafiłam na takiego co zlecił mi
Dzięki za rzetelne odpisanie I dużo informacji które mi pomogą, mam parę pytań;

Im krócej się zastanawiasz nad odpowiedzią i mniej kombinujesz tym uzyskasz precyzyjniejsza opinie odbspecjalisty


@www_h: tak, słyszałem o tej wbudowanej skali do wykrywania kłamstwa/nieścisłości w badaniu. Ale mam pewien problem w tym aspekcie który serio może zrobić problem na teście.
Mam takie coś że przeszedłem traumę w dzieciństwie, która trwałe zmieniła mi psychikę i zachowanie, jednak nigdy się
Jeżeli specjalista wyłącznie wydaje opinie zbudowana na generatorze to 600zl jest możliwe. Jeżeli specjalista wykonuje na podstawie wygenrowanych wyników opinie i ja tłumaczy na sesji z pacjentem to i 1k jest możliwe.


@www_h: ale to, różnica polega na tym czy terapeuta tłumaczy wyniki wygenerowane przez program, czy że tłumaczy wyniki wygenerowane i zinterpretowane przez siebie?
Są w ogóle takie MMPI2 gdzie dostajesz wygenerowane wyniki i spadaj?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć
Lekarz psychiatra takich testów nigdy nie zleca, bo go interesują dużo precyzyjniejsze badania nie subiektywne jak rozwiązywanie testów, a szerszy obraz medyczny, Lekarz psychiatra nie bada osobowości tym zajmuje się psycholog, który nie jest medykiem


@MxS89: trzeba przyznać że cała ta sprawa jest #!$%@? i pogmatwana. Jakie badania interesują psychiatrę? Czy nawet jeśli (oczywiście że nie będę interpretowal tego badania samodzielnie) interpretacja będzie przez psychologa to to też jest naciągany obraz?
Zejdź na dół i przeczytaj co zawiera raport. To jest coś co jest wypluwane z generatora po wpisaniu odpowiedzi w system epsilon.


@www_h: chodzi o ten fragment?

Psycholog psychoterapeuta z 10 letnim doświadczeniem w zawodzie


@www_h: Btw. dzięki że przy zaginionym dniu mi tu odpowiedziałeś

Jeżeli nie posiadasz tak fundamentalnej wiedzy to polemika z Tobą nie ma najmniejszego sensu


@MxS89: Mirku adres Twojego gabinetu proszę albo jak pisałem do
interpenetrate - >Zejdź na dół i przeczytaj co zawiera raport. To jest coś co jest wy...

źródło: Screenshot_20231213_090535_Opera~2

Pobierz