Wpis z mikrobloga

Naganianie na kwadraty powinno być ścigane jak naganianie na giełdzie. Totalnie tego nie rozumiem, każdy youtuber giełdowy milion razy, że to nie porada inwestycyjna, moja opinia, pamiętaj o ryzyku i takie #!$%@?. Nawet przy spółkach, przy których nie wiem, musiałaby wojna atomowa wybuchnąć, aby się wyzerowały, jak Coca-Cola.

A na nieruchach PEWNA LOKATA KAPITAŁU, zawsze rosną, no nie ma opcji żeby stracić XD Do tego zupełnie serio, że bierz jeszcze pod to kredyt, pacz ja właśnie wychodzę z banku, 3 teczki od Pekao, będzie wynajmowane, najemcy hehe spłacą ratę. Bierz, zapraszam na Wielką Integrację, za jedyne 5k netto na FV opowiem tobie jak wziąć kredyt po bile na cokolwiek pod najem z olx.

Toć to nawet już nie przypomina tych zakazanych porad inwestycyjnych tylko zwykły scam XD A w końcu będzie ta ostatnia grupa ludzi, która kupi na samiutkiej górce, a jeszcze jak na kredo to ich wyzeruje na dwa pokolenia przodu.

#nieruchomosci #gielda #przemysleniazdupy
  • 17
@mickpl
Nie wiem czemu taki owczy pęd na to betonowe złoto jest. Trzeba obsługiwać, remontować, użerać się z najemcami, opłatami, spółdzielniami, albo nawet agencjami

Nie lepiej #!$%@? część w obligi/IKZE/ETFy/S&P500 i sobie leżeć #!$%@? do gory

No i sprzdaz. Każdy instrument z wyżej wymienionych sprzedasz jednym kliknięciem z kibla podczaszy puszczania bonczura.
A mieszkanie za 20 lat, to wielka niewiadomo, możliwe że nikt nie kupi, albo wprowadza normy unijne ultra predator i
@onomatopejusz: jest nagonka w mediach, państwo obchodzi się z kredyciarzami jak z jajkiem to każdy ładuje ile może. Nie mówię czy ceny będą spadać czy rosnąć ale jak widzę pół miliona za mieszkanie w Wielkiej płycie z przed 40 lat to sam nie wiem czy się śmiać czy płakać ale skoro takie ceny są to znaczy że kupujący też są.
@wersalski_kasztaniQ
Ta wielka płyta to będzie ciekawy temat za 5-10 lat jak tam czynsze podskoczą tak że się wszyscy tam nakryja laczkami, albo będą musieli bulic jakieś podatki od emisji CO2/starego nieprzystosowanego budynku

Nie wiem, rozumiem że ludzie wolą już kupić na bekę wielką płytę nawet za te 12k z metra niż wynajmować, ale to i tak totalne frajerstwo i krótkowzroczność połączona z obsranymi portkami że nie dobiegną do mety w tym
@mickpl: A bawienie się w doradcę finansowego który od 3 czy tam 4 lat doradza publicznie aby wstrzymać się z zakupem nieruchomości gdzie w międzyczasie ceny wzrosły o jakieś 40% i być może ludzie którzy go posłuchali stracili szansę na własne nieszkanie jak powinno być karne?

A na nieruchach PEWNA LOKATA KAPITAŁU, zawsze rosną, no nie ma opcji żeby stracić XD


A jak tam te Twoje pewne spadki? Człowieku, wstydu nie
@wersalski_kasztaniQ: mieszkam w wielkiej płycie od 6 lat, przez dlugi czas nie przeszkadzało mi to, do momentu jak nie pomieszkałem w nowym budownictwie - wtedy odczułem różnice. Tego mieszkania w wielkiej płycie sprzedawać nie zamierzam, to idealny temat do wynajmowania - potencjalne szkody nie będą boleć tak bardzo. W między czasie szukam czegoś w nowym budownictwie
@Riexxel: dużo zależy od samego bloku, przy dobrej jakości wykonania (z tym różnie bywa) nowe budownictwo ma lepszy komfort - wyższe mieszkania (2,7 m zazwyczaj w nowym), czyste i eleganckie części wspólne, młodych ludzi wokół, miejsce parkingowe z windą pod ręką. Wiele zależy też od samego mieszkania: rozkład, czy nie jesteś okno w okno z sąsiadami (zdecydowanie łatwiej o to w nowym) itp.
Żeby nie było, stare budownictwo ma też plusy
@mickpl: mnie ciekawi skąd takie nieogary, które biorą udział w tych szkoleniach, mają ten hajs na te szkolenia i wkład własny. Ja tam już normalnie jadę na dwóch hipotecznych w życiu, jak jeden mi się kończy, to biorę kolejny, ale nie wydałbym takiej fortuny za szkolenie, skoro jest tyle darmowych materiałów na Youtube - chociażby Midel, któremu tutaj serdecznie dziękuję.