Wpis z mikrobloga

Jestem prawie miesiąc po rozstaniu, byłem 2 razy u psychoterapeuty. Chciałem się was dopytać czy na pewno warto chodzić do tego psychologa. Nie radzę sobie z tym rozstaniem, i caly czas czuje ból. Psychoterapeuta powiedział że on mi nie powie co robić, i ze żaden psycholog nie powie. Powiedział że narazie musi zrobić wywiad i mnie poznać, a później dostanę diagnozę i opracujemy terapię żeby nad soba pracować. Jak długo to jeszcze potrwa? #psycholog #psychoterapia #zwiazki #depresja
  • 25
  • Odpowiedz
  • 3
@ksieciuniu wszyskie mądrości pani psyholoszki masz dostępne za darmo w internecie tylko trzeba poszukać.Mozesz też wywalić gruby hajs i dowiedzieć się że musisz wyjść ze swojej strefy komfortu, zacząć ćwiczyć i zmienić pracę otoczenie i poznać przyjaciół
  • Odpowiedz
@ksieciuniu: ból po rozstaniu jest rzeczą naturalną, może trwać nawet długimi miesiącami. Nie jest to według mnie objaw jakiegokolwiek zaburzenia, dlatego nie widzę celowości terapii w tym obszarze. Chyba, że przy okazji powyższego wypłynęło u ciebie coś naprawdę poważnego.
  • Odpowiedz
@ksieciuniu są metody na łagodzenie bólu związanego z relacjami i stosuje się to w terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym albo Gestalt. Jesli jesteś na psychodynamicznej lub psychoanalitycznej to terapia może trwać i 5 lat i nie wiadomo czy efekt Cię zadowoli. Co do diagnoz to psychoterapeuta lepiej by takowych nie wystawiał tym bardziej że to robi podczas rozmowy z Tobą a nie testami diagnostycznymi. Ta diagnoza to jak rozprawka pisana na kolanie 5
  • Odpowiedz
@ksieciuniu: pamiętaj, że tutaj sporo zależy od twoich decyzji. Prawo do tęsknoty, uczucia zranienia, pustki oczywiście jak najbardziej masz.

Podobała mi się kiedyś relacja mojego kolegi po jego rozstaniu. Mówił, że przyszedł do domu, odpalił soundtrack Lorenca z "Gliny", otworzył whisky... Po chwili powiedział sam do siebie: "#!$%@?, co ja robię?". I zaczął porządkować swoje życie, angażować się w tematy, na które do tej pory nie miał czasu.

Obecnie jest szczęśliwy
  • Odpowiedz
@ksieciuniu żaden psycholog Ci nie powie? terapia gestalt chyba temu psychologowi nie jest chyba zbytnio znana, to terapia oparta na rozwiązaniach i skupieniu się na dotychczasowych problemach, po krótkim poznaniu tak naprawdę można już od razu mówić o swoich bieżących rozterkach i psycholog poleca Ci techniki panowania nad sobą w czasie takiej żałoby i normalnie mówi, co powinieneś zrobić, żeby poczuć się lepiej i prowadzi zupełnie inaczej terapię
  • Odpowiedz
nej lub psychoanalitycznej to terapia może trwać i 5 lat i nie wiadomo czy efekt Cię zadowoli. Co do diagnoz to psychoterapeuta lepiej by takowych nie wystawiał tym bardziej że to robi po


@ksieciuniu: dam Ci kilka rad, ktore moga pomoc:

1/ Boli? To dobrze, to znaczy, że żyjesz. Czego nie możesz uniknąć - w tym się możesz schronić. Będzie boleć ale z każdym tygodniem coraz mniej. To trochę jak złamanie
  • Odpowiedz