Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Warto brać projektanta wnętrz do #mieszkaniedeweloperskie? Cały układ mieszkania mam wstępnie przemyślany, na studiach 100 lat temu miałem autocada, deweloper mi podesłał pliki i sobie coś tam już poprzesuwalem koncepcyjnie co ma gdzie stać, z uwzględnieniem kolizji przy otwieraniu, czytam sobie o best practice w projektowaniu typu ile cm od kibla do ściany czy jaka odległość tv od sofy.
Co do materiałów i kolorów to bym podpytał po starszych członkach rodziny, którzy już wykańczali mieszkanka, polukrował internet i katalogi co fajnie wygląda, do tego mieszkanie w którym mieszkam ma super rozwiązania, które chciałbym przekopiować 1:1 tam gdzie się da.
Czy taka julka 200 zł/h po bootcampie z architektury wnętrz będzie gamechangerem w projekcie a ja się mądrzę, jestem za bardzo hej do przodu i to #!$%@?ę?
#nieruchomosci #mieszkanie #projektowaniewnetrz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
Gamechangerem raczej nie, ale może pomóc w niektórych kwestiach, bo często mają ogarnięte optymalne układy pomieszczeń, gniazdek, odległość mebli od siebie, aby wygodniej przemieszczać się po mieszkaniu, odpowiednie oświetlenie itd. No i spoko jest wizualizacja, aby sobie to wszystko wyobrazić + później zestawienie materiałów, schematy dla podwykonawców itp. Pytanie też ile przeróbek planujesz, jak sporo, to też może być to pomocne.

Z drugiej strony płacisz sporo za coś co w dużym stopniu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim warto, ale kogoś z polecenia, a nie losową osobę. I architekta, a nie Julkę, która zrobi Ci same wizualizacje w stylu tego, co jest akurat modne na pintereście. Oczywiście zakładam, że masz budżet na zrobienie mieszkania porządnie - bo jak ma być tanio, to szkoda marnować część pieniędzy na projekt, w którym projektant będzie mocno ograniczony.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: różowa projektantka Ci zrobi ładne mieszkanie ale chooja praktyczne. Jak masz pojęcie to rób pod siebie i się nie zrażaj. Oszczędzisz spokojnie parę, o satysfakcji nie wspomnę
  • Odpowiedz