Aktywne Wpisy
comanchee +13
Ej mirki z #wykop30plus, czy zauważyliście w swoim życiu pewien moment, gdy ostatnie grupy towarzyskie się rozsypują, ludzie okopują się w związkach i nie wychylają poza nie nosa, z wyjątkiem własnych najbliższych przyjaciół? Chyba znalazłem się w takim punkcie, gdzie dawni znajomi przestają się do siebie odzywać, nikt niczego już nie proponuje i wychodzi że wszystkim to pasuje.
Croll +1
Mircy mam pytanie jest jakiś sposób żeby uzupełnić żelazo bez tabletek? Choruję na WZJG, byłem w szpitalu i przy wypisie dostałem receptę na żelazo. Niestety przyjmowanie żelaza w tabletkach wywołuje straszne objawy, bóle brzucha, zaparcia, gazy i to jest tak nasilone, że nie jestem wstanie funkcjonować, do tego ciemne stolce itd Pierwszy raz w życiu nie jestem wstanie przyjmować przepisanych tabletek. #zdrowie
Pierwsze trylobity, które zaczęły eksperymentować ze zwijaniem się w kulkę, nie potrafiły zwinąć się do końca i w pełni osłonić głowy, a dłuższe utrzymywanie takiej pozycji było dla nich najprawdopodobniej męczące. W ciągu następnych kilku milionów lat strategia ta została jednak udoskonalona - trylobity rozwinęły m. in. łatwiej zachodzące na siebie segmenty ciała, a także szerszą osłonę ogonową, która była w stanie całkowicie zakrywać ich głowy w pozycji zwiniętej. Jeszcze później na głowach i ogonach trylobitów rozwinęły się wypustki służące jako blokady, które sprawiały, że zwiniętego w kulkę osobnika nie można było na siłę "rozwinąć".
Ilustracja: rekonstrukcja wyglądu zwiniętego i rozwiniętego trylobita, autor: D. Allan Drummond.
#ciekawostki #przyroda #paleontologia #zwierzeta #zwierzaczki #gruparatowaniapoziomu
Faceci od tysięcy lat myślą żeby mieć wielkie kutasy. Dlaczego nasze ciała się do tego nie dostosowały?
W temacie rozmiarów męskiego narządu rozrodczego w kontekście ewolucji, polecam ciekawy artykuł Size did not matter: An evolutionary account of the variation in p---s size and size anxiety.
@Apaturia: Na przełomie XIX/XX w. takie paranaukowe z obecnej perspektywy koncepcje, zahaczające również o filozofię nauki i ontologię, były wcale rzadkie, np. teoria neowitalizmu Hansa Driescha, który na podstawie obserwacji morskich jeżowców sformułował tezę o woluntarystycznym charakterze zmian w organizmach wyżej wspomnianych jeżowców.