Wpis z mikrobloga

@affairz: Chyba ma na myśli inwestorów, wiadomo, że kupno dla siebie do celów mieszkalnych to zawsze dobra decyzja. Chociaż ja nie zgadzam się z pomysłem, że ceny (znacznie) spadną. Nawet bez beki to może -10% wjedzie, może -15% (powrót marży do bardziej standardowych wartości bez pustego pieniądza z beki) i to raczej w mniej atrakcyjnych miejscach w kraju.
Nawet bez beki to może


@Yuri_Yslin: Bez beki popyt z dnia na dzień wyparuje i to będzie dużo mocniejszy strzał niż ten, w którym KNF podniosła bufor z 2,5% do 5%. W zasadzie to będzie taki strzał bez precedensu. Kwik deweloperki będzie niemiłosierny i cała nadzieja, żeby nowy minister odganiał lobbystów kijem, a nie rozkładał czerwony dywan jak Waldek.
@mickpl: Z drugiej strony, jeśli marża spada poniżej pewnej wartości (powiedzmy, 15%) to naprawdę nie wiem, komu ma się to opłacać zamiast dziesiątek innych, prostszych, szybszych i mniej narażonych na wałki prawne/koniunkturę inwestycji. Niestety, żeby deweloperzy mieli z tego kasę, to muszą mieć te chociaż 20%.

Oczywiście obecne 50% to bekowa patologia.
Z drugiej strony, jeśli marża spada poniżej pewnej wartości (powiedzmy, 15%) to naprawdę nie wiem, komu ma się to opłacać


@Yuri_Yslin: No na przykład wszystkim pozostałym firmom z GPW, gdzie średnia "marża" wynosi bodaj 9,8% XD To jak duża deweloperka kosi z tego programu to serio przekracza granice przyzwoitości.
@Yuri_Yslin: jaks drobna korekta przy zdjeciu bk2% pewnie bedzie. Ale ten program jest zaprzeczeniem walki z inflacja ktora za ten rok sredniorocznie wyniesie 12%. Jesli mamy w koncu wracac do celu 2,5% to nie mozna ciagnac dalej tego produktu. Zdrowo by bylo tak zeby ziknela beka , wracamy z inflacja do celu, wiec stopy spadaja znowu na 1,5% i wtedy niech sobie ceny nieruchow rosna, bo to bedzie wzrost organiczny, a
@borjaki: Ale może być też tak, że jednocześnie zniknie beka, a w marcu Glapa poprawi stopy do góry, bo one już odbiegają od projekcji. To wcale nie jest jakieś nieprawdopodobne, a mix zabójczy dla wycen kwadratów.
@mickpl: Niestety Tusk obiecał też bk0%, będzie ciśnienie, by coś wdrożyć.

Jak będie limit zarobków albo cen, to może nawet skłonić deweloperów do zmniejszania cen pod nową bekę, a nie zwiększania.

Buda powinien iść do pierdla razem z Narkunem za bk2%.
@affairz ktoś tu ostatnio napisał, że ten typ to musi być troll zatrudniony przez moderację, który ma za zadanie nakręcać ruch na wykopie.

Nie uwierzę, że on tyle lat to wszystko klepie bo naprawdę tak uważa.
@Krupier: czasem pisze z sensem. ale potem wyskakuje z "kilkudziesięcio procentowymi spadkami i to w sytuacji w której poważni ludzie zastanawiają się czy spadnie czy urośnie (ostatecznie skłaniając się ku wzrostom)
@mickpl: Czemu blokujesz osoby pod swoimi wpisami i usuwasz ich posty jak wychodzi, ze gadasz glupoty i robisz z siebie posmiewisko? To takie typowe dla bordo xDDDD
@affairz Ten mickpi jest chory na glowe i dlatego.
@affairz: ciekawe jak mu sie to spina z nawet najtanszym cywilizowanym najmem przez caly czas czekania.


@Kutafonix215: sęk w tym, że ja zapłaciłem dokładnie 0.00 zł za najem przez cały ten czas i nadal ni #!$%@? mi nie wychodzi w Excelu, żeby to była dobra decyzja, żeby nie kupić w covidzie, ani tym bardziej przed