Wpis z mikrobloga

  • 0
@Bujak: piszę to jako akcjonariusz Orlenu, a nie jakiś fan Obajtka. Dlaczego firma w której mam udziały ma jako jedyna otrzymać dodatkowy podatek?
piszę to jako akcjonariusz Orlenu, a nie jakiś fan Obajtka. Dlaczego firma w której mam udziały ma jako jedyna otrzymać dodatkowy podatek?


@uranium14: Bo masz monopol na rafinację paliw w Polsce i przez 2 lata twoja inwestycja wydrenowała kilkanaście miliardów z gospodarki pod polityczne dyktando.
  • 0
@Bujak: uplityczniona dzięki czemu akcjonariusze już dokładali się do PiSowskich billboardów, przedwyborczych obniżek cen paliwa, maseczek covidowych, a teraz firma dostanie podatek którego nie będzie mieć zagraniczna konkurencja. Same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@PfefferWerfer: to można nałożyć dodatkowy podatek na rafinację paliw (którego jedynym płatnikiem byłby Orlen skoro ma monopol), zamiast specjalnie wyłaczać z podatku firmy z zagranicznym kapitałem. W Czechach Orlen normalnie płaci windfall tax na równi z czeskimi firmami.
@uranium14 A gdzie konkretnie jest napisane, że to tylko Orlen? Przecież to ma być po prostu ten podatek od nadmiarowych zysków, który wprowadził Sasin, ale nigdy nie egzekwował
to można nałożyć dodatkowy podatek na rafinację paliw (którego jedynym płatnikiem byłby Orlen skoro ma monopol), zamiast specjalnie wyłaczać z podatku firmy z zagranicznym kapitałem. W Czechach Orlen normalnie płaci windfall tax na równi z czeskimi firmami.


@uranium14: Chodzi o odzyskanie nadmiernie ściągnietej kasy, bo to Orlen miał windfall gains, to teraz Orlen dostanie jednorazowy windfall tax i wyjdziemy na 0 w bilansie.