Wpis z mikrobloga

Sąsiad mnie zaczepił, że za często otwieram okno w zimę, wyziębiam mury i on musi kaloryfer mieć przeze mnie na piątkę. Odparłem, że nie może mieć do mnie o to pretensji bo ja lubię chłód i nic na to nie poradzę, a on na to, że działam na szkodę wszystkich sąsiadów i będzie o tym rozmowa na radzie blokowej na Zoomie xDDD

#bekazpodludzi #nieruchomosci #somsiad #sasiedzi #bloki #dom #truestory
  • 19
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: jak sobie wietrzysz 10-20 minut dziennie to luz bo zdrowo, jak odpalasz grzejnik na maksa i otwierasz okno na kilka godzin to jesteś jebnięty XD


@StdPtr: Dokładnie to samo miałem napisać. Też wietrzę ok 30 min dziennie, niezależnie od pogody. Ale żeby w takie dni jak teraz, gdzie mamy -5 mieć otwarte okno przez pół dnia, to trzeba mieć coś nie tak z regulacją temperatury ciała chyba...
@420_3: W domku tak. Ale w mieszkaniu obowiązują pewne zasady, które akceptujesz wraz z zakupem.
Trzeba też pamiętać, że nie jesteś właścicielem murów, elewacji, klatki schodowej, części wspólnych oraz obowiązuje cię regulamin wspólnoty/spółdzielni oraz zwykła kultura nakazuje życie w choćby względnej życzliwości z sąsiadami, ewentualnie choćby tolerancji.

Człowiek z liściem na głowie wychładzając mieszkanie działa na szkodę systemu grzewczego całego budynku, który nie jest przystosowany do tego.
@420_3: Rozumiem cię. Ja w moim małym biurze wymagam temperatury 25-26 stopni, a w reszcie pomieszczeń ok. 22. Przy 20 trząsłbym się z zimna. No i jak to pogodzić, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dzif Przecież wilgotność spada podczas wietrzenia mieszkania, więc jaka znowu pleśń?
Co do odkręconego kaloryfera przy jednoczesnym wietrzeniu - zgadzam się, jest to głupota.
@Asterka_Boza: Już tłumaczę. :) Kiedy na zewnątrz są minusowe temperatury, pomieszczenia trzeba ogrzewać ogrzewać i czasem wietrzyć. Optymalna temperatura powietrza, przy której pleśń ma utrudnione rozprzestrzenianie to jakieś 22 stopnie. Kiedy temperatura spada poniżej 18 stopni, powietrze nie jest w stanie pochłaniać więcej wilgoci i ta ulega kondensacji na ścianach i oknach, co stwarza idealne warunki dla rozwoju pleśni.