Wpis z mikrobloga

Nic bardziej nie dobija niż kontuzja. Musiałem przerwać dzisiaj trening po delikatnym ciosie. Znów poczułem ogromne pieczenie, drętwienie lewej ręki promieniujące od prawdopobnie kręgu. Miesiąc temu po raz pierwszy to poczułem po mocniejszym ciosie. Mam nadzieję, że wrócę jak najszybciej do sportu. Na siłce dźwigam o wiele mniej bo limituje mnie lewa ręka która straciła gdzieś o 40% mocy. Obawiam się, że mam przesunięty kręg szyjny. Załamka. #kickboxing #mikrokoksy #fizjoterapia #medycyna #zdrowie #sportywalki #zalesie
  • 10
@beastsajko7: Mam znajomka co też ćwiczy kickoboxin. Chciał iść w to proffesional, ale 2 lata temu #!$%@?ął mu bark i niestety nie mógł. Wiem, że miał 3 miejsce gdzieś tam, tyle że on na siłownię czasu nie ma.

Ile daje siłownia przy sztukach walki, bo chyba fajterzy to nie muszą jakoś mega skupiać się na hipertrofii?
@TypicznyMaciek Siłownia daje bardzo dużo w sportach walki. Każdy profesjonalista nie odpuszcza siłowni. Akurat ja jestem amatorem z 2 miesięcznym stażem. Trening fightera na siłce mocno różni się od treningu typowego gymrata. Tak czy siak eksplozywność i siła budowana na siłowni + technika k1 robi robotę.
@TypicznyMaciek Rozwój całego ciała choćby poprzez trening FBW, skupianie się na budowaniu dynamiki i siły. W sportach walki każdy mięsień ma znaczenie ale wiadomo, że najważniejsze są barki, triceps, nogi i brzuch, plecy w sumie też. Żaden ze mnie ekspert.