Wpis z mikrobloga

#inpost #allegro #kurier
Taka sytuacja, paczka została wydana do doręczenia ale nie trafiła do paczkomatu, dziś po 2 dniach leżenia gdzieś (w busie kuriera?) została zwrócona do nadawcy. Napisałem do sprzedawcy, pytanie czy składać też reklamację bezpośrednio do inPostu? Wiem że świąteczne zakupy już idą na całego, kurierzy pracują 24/7, ale zostałem bez paczki i bez kasy za paczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
qbaqbaqba - #inpost #allegro #kurier
Taka sytuacja, paczka została wydana do doręczen...

źródło: inpost

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qbaqbaqba: Dyskusja na Allegro. Sprzedający będzie musiał się do tego ustosunkować. Jeżeli coś będzie nie tak to w dyskusji możesz poprosić Allegro o "pomoc", Zapewne wróci do niego i wyśle ci jeszcze raz o ile się dogadacie. Zgłoszenie reklamacji do InPost nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nieszkodnik: nawet nie wiedziałem że została wydana do doręczenia, spodziewałem się raczej że przyjdzie w poniedziałek, a tu niespodzianka
@pekas: otworzyłem dyskusję (Allegro nawet to zasugerowało przy informacji o zwrocie do nadawcy), reklamację do inPost też złożyłem. Zostaje czekać.
@NieoznaczonaReklama: poszło na prv
  • Odpowiedz
@qbaqbaqba:
Wygląda, jakby była to przesyłka niedoręczalna (np z powodu błędnego adresu).
Co do reklamacji, to składa ją nadawca. Adresat może złożyć reklamację, ale musi dołączyć do niej oświadczenie nadawcy o rzeczeniu się jego praw do reklamacji i ewentualnie odszkodowania. Bez tego odrzucą jako zgłoszoną przez podmiot nieuprawniony.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nieszkodnik: mam aplikację, ale zwykle uruchamiam ją w momencie otrzymania powiadomienia o umieszczeniu przesyłki w paczkomacie ;) dotychczas nigdy nie miałem żadnej jazdy z inPostem więc nie śledziłem na bieżąco trasy przesyłek, co innego jakby to był np. Pocztex
@pcela: błędny adres paczkomatu? to się podstawia samo do listu przewozowego. Coś nawaliło po drodze.
  • Odpowiedz
@qbaqbaqba:
Adresem paczkomatu jest jego kod, Inpostowi nic więcej nie potrzeba.
Adres tradycyjny, czyli ulica, nr domu, kod pocztowy i miejscowość to tylko informacje pomocnicze, nie są brane pod uwagę przy doręczaniu.

ps. Allegro Inpost Paczkomaty to nie do końca to samo co Inpost Paczkomaty. Te pierwsze nie mają gwarantowanego terminu doręczenia (dlatego są tańsze). Operator ma więc 30 dni na doręczenie przesyłki, bo po upływie tego terminu przesyłkę uznaje
  • Odpowiedz
Wygląda, jakby była to przesyłka niedoręczalna (np z powodu błędnego adresu).


@pcela: To jest niemożliwe, jeżeli chodzi o InPost, tam nie nadasz paczki bez wcześniejszego zarejestrowania jej w systemie, a zwłaszcza do paczkomatu. Tam nawet adres się wyklikuje z predefinowanych wartości (na podstawie kodu pocztowego), co pozwala systemowi natychmiast wyznaczyć ścieżkę kierowania. Prędzej się uszkodziła albo jest za duża.
  • Odpowiedz
@piker:
Kiedyś Aliexpres miał problem, że na etykietach były inny kod paczkomatu i inny adres.

Dane przesyłane po API (narzędzie Wysyłam z Allegro, łączy się po API ShipX), nie są zazwyczaj weryfikowane, gdyż weryfikacja powinna nastąpić po stronie oprogramowania, które wysyła dane.
  • Odpowiedz