Wpis z mikrobloga

Śmiesznie, że janusze tak często furgotają się o zachodni kapitał, który w latach 90' rozkradł mityczny majątek narodowy - podczas gdy sami w tan sam sposób rozkradli majątek komunalny, uwłaszczając się na mieszkaniach, które w żaden sposób im się nie należały. Operacja udała się bo januszy była wtedy większość, a ludzie w których interesie było się temu sprzeciwić mieli po prostu po 3 lata XD Finalnie, dzięki samowolnemu rozgrabieniu zasobów komunalnych gminy, młodzi nie mają teraz szans na tani najem czegokolwiek od miasta.

#nieruchomosci #komuna #takbylo #gospodarka
  • 66
  • Odpowiedz
@Mac02: oj tak ulubiony argument agresora, jak ja odejdę ty wtedy będziesz spuszczał #!$%@? słabszym.

Przy obecnym stanie gospodarki przywileje są nie do utrzymania tak jak i system emerytalny. Jak ja będę stara to ten kraj albo nie będzie istniał na mapie albo będzie krajem nędzników. Ja nie mam co liczyć na emeryturę ani na przywileje, chyba że wyjadę i będę w innym kraju płacić podatki. Historia oceni obecne dziadostwo
  • Odpowiedz
  • 0
@Monke problemy nie jest mieszkanie starych bab w centrum bo to kosztuje grosze tylko ewentualnie problemem jest zaciąganie długu na 14 i 15.

I nie zrozumiałaś mnie chodzi o to że ty też będziesz miała darmowe autobusy i tak dalej. Może nie będziesz miała czynszu za 200 zł ale się zastanów czy naprawdę chciałabyś żyć w ich czasach tak jak oni żyli. Czy zamienisz na swoje życie i możliwości na życie
  • Odpowiedz
@Mac02: Problem starych bab w centrum jest jednym z wielu problemów które składają się na tragiczny obraz kraju w którym jest źle a będzie tylko gorzej. To ty nie zrozumiałeś co ja napisałam, ten kraj w perspektywie naszego życia zaliczy bankructwo albo dojdzie do zapaści gospodarczej z której się nie podniesiemy. Ani ja ani ty nie będziemy mieć na starość emerytury, już nie mówiąc o darmowych autobusach. Nasze składki są
  • Odpowiedz
  • 0
@Monke totalnie nie masz racji. Polska ma jedną z lepszych sytuacji gospodarczych w Europie naprawdę zainteresuj się i poczytaj a nie tylko to co się mówi w mediach które nie są obiektywne. Mamy bardzo niski stan długu do PKB w porównaniu do innych państw, jesteśmy wielkościowo szóstą gospodarką unii europejskiej, mimo tego co się mówi w mediach firmy zagraniczne u nas inwestują i otwierają kolejne fabryki.

Prognozowana emerytura wynosi dla 30
  • Odpowiedz
Prognozowana emerytura wynosi dla 30 latków 20% ostatnich zarobków ale polega to na tym że wszyscy przedsiębiorcy którzy płacą minimalne składki będą mieli 10%, a każda normalna osoba która pracuje w korpo i płaci normalne składki i będzie miała pewnie ze 40 50% ostatnich zarobków. System emerytalny będzie działał tylko po prostu będzie państwo tak jak teraz do niego dopłacało.


@Mac02: Zgadzam się że ZUS przetrwa i będzie istniał tak
  • Odpowiedz
  • 1
@czykoniemnieslysza więc Ludzie po prostu nie będą przechodzić na emerytury, tylko będą pracować do 75-80 roku życia. Innej opcji nie mają.

Albo płacisz wysokiej składki, albo duuzo odkładasz.

A jak mało zarabiasz, albo dużo konsumujesz, to będziesz pracował do śmierci
  • Odpowiedz
Prognozowana emerytura wynosi dla 30 latków 20% ostatnich zarobków ale polega to na tym że wszyscy przedsiębiorcy którzy płacą minimalne składki będą mieli 10%, a każda normalna osoba która pracuje w korpo i płaci normalne składki i będzie miała pewnie ze 40 50% ostatnich zarobków


@Mac02: Coś na poparcie tej tezy czy takie tam bajdurzenie? Perspektywy wyglądają fatalnie i nie wygląda na to by miałoby być lepiej w przyszłości.

System emerytalny będzie działał tylko po prostu będzie państwo tak jak teraz do niego
  • Odpowiedz
  • 0
@Parmenides69 ale co, mam cię matematyki uczyć i czym jest średnia?

Skoro mówi się że średnia będzie ok 20 procent to na to się składaja Osoby które będą miały 10 procent jak i 30 procent.

Tylko kilka procent osób na działalności płaci wyższe składki niż minimalne. Jest bardzo dużo przedsiębiorców, informatyków i kilka innych branż gdzie się zarabia więcej niż 15 tys netto, a płaci składki jak za 4 tys.
  • Odpowiedz
@Mac02: Chłopie, czy rozumiesz słowo "pensja"? Możesz mi powiedzieć jaką pensję ma przedsiębiorca (od kogo?) Te statystyki są prowadzone dla osób na etacie więc jakieś wymysły o przedsiębiorcach którzy zaniżają średnią są po prostu wymysłami. Już pomijając że stosunek liczby przedsiębiorców do etatowców jest bardzo mały i gdyby ktoś tu robił jakąś średnią to byłaby ważona przez co wpływ przedsiębiorców na nią byłby minimialny.
Ale jak mówiłem - z chęcią
  • Odpowiedz
@Mac02: Jeśli przedsiębiorców z minimalną emeryturą będzie dużo to zagłosują w wyborach żeby im dać, politycy odbiorą część emerytury tym co płacili wysokie składki i dadzą tym co maja niską emeryturę. To jest dokładnie taka sama forma pomocy potrzebującym jaką obecnie praktykujemy, tylko w przyszłości nie będzie komu się dokładać do budżetu więc grabież będzie przebiegać od jednych potrzebujących do innych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Parmenides69 a jak zamienię ci słowo pensjonat dochód rozporządzalny to przestaniesz się czepiać słowa które jest dla każdego oczywiste?

Jesteś na działalności, wystawiasz faktury , dalej opłacasz minimalny ZUS składki i podatek i to jest twoja de facto pensja.

A jak masz jakieś inne spółki to wypłacasz sobie dywidendy czy też normalną pensję czy podział zysków robisz co roku

Rzeczy z tym że przedsiębiorcy płacą minimalne składki i to ich pogrąży
  • Odpowiedz
  • 0
@Monke w zus-ie masz jasne zasady ile wynosi twoja emerytura czyli to co uzbierasz podzielić przez średnią długość statystyczną życia kobiety lub mężczyzny.

A może politycy wezmą kredyty tak jak teraz i będą z kredytu finansować emerytury albo z podatku drogowego albo obetną kasę na drogi czy inwestycje i będą dawać emerytom. A może nie będą dawać i każdy będzie pracował do śmierci kto nie płacił składek
  • Odpowiedz
@Mac02: I z tych jasnych zasad wynika że emeryci którzy za komuny zarabiali 10$ rocznie teraz dostają po 2000zł emerytury? Że emeryci którzy w latach 90 przechodzili na wcześniejsze emerytury w wieku 50 lat mogą przez następne 30-40 lat pobierać minimalne emerytury? Sporo jest takich osób które mniej lat pracowały niż siedzą na emeryturze, to też wynika z zasad?

Pieniądze w budżecie biorą się z podatków które płacą pracujący, jak
  • Odpowiedz
@Parmenides69: random z wykopu ci odpowie i poprze to badaniami, dobre sobie. Znaczy - szanuje wiare w losowych ludzi w internecie, chciałbym mieć tak dobre postrzeganie losowych ludzi, jak Ty. Widać, jak na dłoni, co prezentują sobą bajdurzące anony, podejrzewam, że gość to korporacje widzi jedynie zza okna autobusu, jak niejeden bajkopisarz tutaj. No ale cóż, dla takich to zawsze wszystko było proste, lekkie, łatwe i przyjemne, no bo u
  • Odpowiedz
  • 0
@Monke ale wiesz ze zasady w ZUS się zmieniły w ostatnich 50 latach?

A co, chciałabyś aby emerycie obecni dostawali 200 zł emerytury i lądowali na ulicy??

Wyobrażasz sobie społeczne skutki tego?
  • Odpowiedz
  • 0
@buczubuczu ja mogę dać dowód tego ile lat pracuje praktycznie w jednej z największych firm w Polsce (mieści się w top 5). (Pasek płacowy wystarczy?)
  • Odpowiedz
Pieniądze biorą się z podatków i z kredytów.


Jak nie będzie na emerytury, to państwo weźmie kredyt, czyli to co ciągle robi plus obetnie inne inwestycje.


@Mac02: ( _) Jezu co ten pis zrobił z ludźmi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Monke a ty myślisz że wcześniej to działało inaczej ?? że w innych państwach to działa inaczej??

Doucz się trochę bo to właśnie co z tobą Media zrobiły jeżeli ty myślisz że kiedyś się nie brało kredytów na nic i państwo było samowystarczalne

Pora zejść na ziemię i akceptować to jak świat działa, a nie marzyć o tym jak powinien działać
  • Odpowiedz