Wpis z mikrobloga

#steam #pcmasterrace #gry #komputery Czy u Was steam wykorzystuje pełną prędkość pobierania? Mam w miarę nowego kompa (5800x, 3060, 16gb ram), same SSD i światłowód a steam używa może w najlepszym przypadku 1/4 mojej sieci. Origin, MS Store czy jakieś f2p jak WoT cisną z pełną prędkością a steam zamula jak cholera. Zmiana regionu niewiele pomaga. Postawiłem nawet całą apkę od nowa wraz z wyczyszczeniem rejestru i nadal to samo :(
  • 18
@YogiYogi: Kurcze u mnie ten problem pojawia się niezależnie od godziny. Pobierałem gry w południe czy teraz po 3 w nocy i nadal to samo. 600 mbit/s DL a steam ciśnie 100-150 mbit (celowo zmieniłem MB na Mbit w apce). Inne platformy 500+ mbit wyciskają bez problemu tylko w tym przypadku znaczne spowolnienie.
@Huntley a jaką prędkość masz u siebie? Mi do niedawna na LTE, które osiągało w nocy 100-120 mbit/s
@xyz_xyz: Zmieniałem nawet na Koreę i to samo. Ta opcja nadal jest w ustawieniach tyle, że te różnice nie robią znacznej poprawy. Szwajcaria, Niemcy są szybsze od serwera z Warszawy ale też bez przesady. Vmax pobierania to u mnie 1/4 maksymalnej prędkości łącza.
@Ghostyk: mam podobnie, łącze gigabitowe czyli teoretycznie max przepustowosc do 125MB/s a leci mi max okolo 75MB/s ale akurat mi to nie przeszkadza bo nawet gry 100GB wzglednie szybko pobiera :)
@krzywy_kanister: Kabel. Wifi odpadło z miejsca przez dystans.

Wez pod uwage, ze steam tez rozpakowuje jednoczesnie dane.


Tak wiem o tym bo często porusza się aspekt dysku/procesora przy problemach z pobieraniem na steam. Inne platformy zasysają dane bez kompresji. Tyle, że mam potworka 5800x a najsłabszy SSD to Crucial na porcie SATA. Nawet gigabitowe pobieranie nie powinno załatwić tego dysku. Żadnych HDD nie mam u siebie. Steam po prostu nie pozwala
@mohawk: No nie jest to R9 czy i9 ale nadal jest idealny do grania + nie ma opcji, że sieć poniżej gigabit czy dekompresja pliku obciążyłaby ten procesor. Dyski oraz procek mają użycie poniżej 10% więc powielany często na zagranicznych forach aspekt złego CPU/dysku odpada.
Udało się (oby nie tymczasowo) naprawić problem. Mniej skompresowane gry pobierają się blisko 600 mbit/s. Dzięki wszystkim za odzew () Wyszło na to, że switch, który miał obsługiwać gigabit coś odwalił. Wyłączyłem port w PC, przełożyłem rj do PC i odpaliłem kartę od nowa = nagle zaczęło śmigać po 400+ mbit.