Wpis z mikrobloga

- będzie można montować zużyte wiatraki,
- oczywiście pod domami,
- no i w obszarach chronionych,
- a jak ktoś wymarzy sobie montaż na terenach rolnych to można je błyskawicznie zamienić w tereny inwestycyjne,
- no i Simensa się uratuje,
- ale przynajmniej odblokowali na ten cel kredyty z KPO.....

Ale Seba pa jaki śmieszny ten Hołownia i jak orze pisowców

#bekazlibka #bekazlewactwa #ekologia #wiatraki #takaprawda #bekazpodludzi #polityka
Pobierz BezDobry - - będzie można montować zużyte wiatraki,
- oczywiście pod domami,
- no i w...
źródło: temp_file5961500572041881118
  • 111
@Njal @Nanuno Tu jest prosta alternatywa. Skoro to co powtarzacie to bzdury i te zapisy o modernizacji są już od lat w ustawie to albo jesteście pisowcami powtarzającymi spin swoich panów jak dobre pieski albo dwbilami powtarzającymi każda bzdurę beż sprawdzania. Nazwanie was pisowcami to komplement przy tej alternatywie.
@BezDobry: nie wiem kto i czy w ogóle lobbuje, nie wiem czy będzie można montować zużyte wiatraki czy nie, nie wiem jak to będzie z tymi wywłaszczeniami, ale wiem jedno OZE w postaci PV i Turbin wiatrowych to w naszym regionie wywalanie pieniędzy w błoto, w naszych warunkach są zbyt mało stabilne i zbyt mało wydajne, żeby móc tutaj pchać to w szerszej skali, zwłaszcza jako jakiś filar energetyki. Zajebiście mordo
@BezDobry pod domami i w obszarach chronionych…

Kolejny. Weź ty #!$%@? przeczytaj projekt tej ustawy. Projekt, a nie tekst kogoś kto mówi ze przeczytał.
Który punkt ci to mówi? Żaden.
  • 0
@Yelonek raczej około 10 lat. Problem naszym jest głównie brak inwestycji w siec przesyłową. Przez co energia z paneli od prywatnych domów jest odcinana bo nie wyrabia sieć.
ze tam mówi jak mamy wydać te pieniądze


@Nanuno: pokażesz gdzie jest zapisane "Polska zobowiązana jest kupić wiatraki od siemensa"? Bo przecież nie kłamiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BezDobry: ale żeś się obsrał propagandą i kłamstwem, aż pampersa prezesowego przelałeś tępa pisowska dzido.
Teraz sio do szkoły, odrobić lekcje kto te kontrakty podpisywał. I jeśli myślisz, że polskie zamówienie uratuje całego Siemensa, to #!$%@? ładnie masz nasrane pod kopułą, robaku.
@BezDobry Po pierwsze pokaż dowód, że będzie można, w formie odpowiedniej ustawy lub wyraźnej zapowiedzi przegłosowania takowej. „Pod domami”? „W obszarach chronionych”? „Ratowanie Simensa”??? Przed czym niby? I rozumiem, że mowa o REPowerEU, a nie o naszym podstawowym krajowym programie KPO (w sumie masło maślane)? I jakie kredyty z KPO, skoro KPO to mix kredytów zaciągniętych już dawno przez całą UE i dotacji?

Tępienie tej przygłupiej historyjki jest już męczące, to chyba
Pomijam już kasę jako jakiś rolnik może dostać za dzierżawę działki pod turbinę i drogę - wujek różowej ma 900€ miesięcznie za 1 turbinę, postawili u niego 3, ta kasa jest miesięcznie, przez 20 lat.


@jarezz: kto po dzierżawie odpowiada za utylizacje? Bo firmy pv które dzierżawią od rolników ziemię często zrzucają utylizacje na rolnika i sobie chłopie potem radź z tym sam
@BezDobry: właściwie co jest nie tak z wiatrakami pomiędzy polami rolnymi? To zwykłe daleko od mieszkań, sama podstawa zajmuje mało miejsca a rolnik nadal może uprawiać teren dookoła, dorabiając sobie na wiatraku. Oprócz tego udało mi się znaleźć też w sieci jedynie informacje o pozytywnych konsekwencjach dla uprawianych roślin - zbiory kukurydzy i soi wzrosły od 1.3% do 2.4% po postawieniu farm wiatrowych.

Co do odległości od domów… skrócenie jest imo