Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje usługa zeskanowanie małego, plastikowego, dość prostego detalu, wielkości 2x2x1cm, a następnie wydrukowanie tego w jakimś mocniejszym tworzywie w ilości dwóch sztuk? Takie duperele są w ogóle oferowane przez firmy zajmujące się takimi rzeczami?
#druk3d
  • 15
Ile kosztuje usługa zeskanowanie małego, plastikowego, dość prostego detalu, wielkości 2x2x1cm, a następnie wydrukowanie tego w jakimś mocniejszym tworzywie w ilości dwóch sztuk?


@niecodziennyszczon:

po skanowaniu trzeba jeszcze obrabiac model do drukowania :)

czesto, przy prostych ksztaltach bardziej oplaca sie od razu rysowac obiekt.

Samo skanowanie to okolo 50 pln :)
@rojber_w_laczkach: Zastanawiałem się czy byłby sens robić coś takiego do elementu znajdującego się na zawiasch składanych słuchawek Sennheisera, który jest po prostu źle zaprojektowany fabrycznie i pęka w czasie zwykłego użytkowania podczas składania. Nie mam go niestety luzem, ale chodzi o ten mały, szary element w pałąku słuchawek na zawiasach widoczny tu mniej więcej z obu stron. To taka nasuwana opaska owalna z poliwęglanu, w środku pusta, o grubości ok 1mm.,
Pobierz niecodziennyszczon - @rojberwlaczkach: Zastanawiałem się czy byłby sens robić coś tak...
źródło: pr_2018_8_8_13_40_10_966_00
@rojber_w_laczkach: W sumie zastanawiałem się też czy czegoś takiego nie można by odlać w silikonie formierskim z jakiejś żywicy, ale tam nie znam się, nie wiem czy coś takiego byłoby wystarczająco wytrzymałe. Paradoksalnie lepiej byłoby chyba coś takiego zastąpić odpowiednikiem z twardszego silikonu, bo wtedy byłoby elastyczne. Ale to takie tam pierdu pierdu, bo to wszystko chyba jest nieopłacalne.
@niecodziennyszczon: Tak, ze dwie osoby niezależnie mi tak zawołały. Zeskanowanie i obrobienie aby do druku się nadawało.

Jak element jest faktycznie prosty to sam zaprojektuj - online za nieduże pieniądze nawet zlecisz druk. Albo na lokalnych grupach pytać, to pewnie ktoś puści - bo koszt druku to będą grosze.
@niecodziennyszczon: Fusion 360 jest najbardziej popularny, darmowa wersja do niekomercyjnego użytku wystarczy w 100%.

Zaprojektować jest prosto, ale sprawić żeby to było prawidłowo dopasowane i działało, to już inna para kaloszy i zajmuje najwięcej czasu.

Ważne jest dokładne pobranie wymiarów, z dokładnością do 0,1mm (każdy kto cokolwiek projektował, ten wie jak wielkie znaczenie mają te dziesiąte części milimetra). Te detale decydują o tym, czy wydruk pójdzie do śmietnika, czy będzie pasował.