Wpis z mikrobloga

Wszyscy żyją afera policyjną. To ja wam powiem, że dzisiaj dla mnie równie dużym szokiem było jak szedłem do #aquapark i zobaczyłem taki widok jak uwieczniony na zdjęciu. Nie wiem kto w dyrekcji na ten pomysł wpadł ale zaganianie do odgarniania śniegu na zewnątrz obiektu ratowników wodnych to lekka przeginka. Chłopakom współczuje takiego szefostwa, a im życzę, żeby na następny raz potrafili powiedzieć nie.

A jak ktoś nie rozumie problemu. Ratowników na obiekcie nigdy nie jest za dużo. Do tego w ramach obowiązków raczej nie mają wpisanego odśnieżania terenu przed obiektem.

Jakby ktoś spytał skąd wiem, że to byli ratownicy?
Obaj panowie mieli założone kurtki z napisem ratownik. Dodatkowo kolega po lewej miał ją rozpiętą i miał koszulkę ratownika z imiennikiem. Obsługa obiektu ma zupełnie inne ciuchy.
#wroclaw #ratownictwo
Darth_Gohan - Wszyscy żyją afera policyjną. To ja wam powiem, że dzisiaj dla mnie rów...

źródło: 20231202_093005

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • 4
@evan_wykop: Bo pracowałem jako ratownik. Ba pracowałem nawet na tym Aquaparku zaraz po tym jak go otworzyli.

Zwyczajnie wiem, że ratowników na zmianie zawsze było tylu, żeby jeden był na przerwie. Tutaj widzę dwóch.

Ratownik ma być na obiekcie i pilnować ludzi którzy pływają, a nie dymać przed wejściem. Naprawdę uważasz, że skoro jest zima to jeden z większych obiektów w mieście nie powinien być na nią gotowy? Tam powinni być
  • Odpowiedz
  • 77
@evan_wykop: Nazywaj mnie creepem mam to gdzieś. Ratownik wodny nie powinien dymać z łopatą przed obiektem i tyle. Obchodzi mnie to o tyle, ze jego robotą jest dbanie o moje bezpieczeństwo, a nie to czy przed obiektem jest odśnieżone. Za to odpowiada kto inny. Jak tego nie rozumiesz to już Twój problem.

facepalm. Czyli wytykasz bledy organizacyjne firmie, poniewaz pracowales tam 15 lat temu? xD


Przez ostatnie 15 lat nic się
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Wez dwa glebokie wdechy. Ludzie sa w pracy, wykonuja bardzo pozyteczna rzecz - odsniezaja chodniki. Ty uroiles sobie, ze w tym czasie powinni pilnowac basenu, poniewaz maja na sobie polar z napisem ratownik. W dodatku twierdzisz, ze w tym samym momencie nie ma pelnego skladu ratownikow na basenie. Co z Toba gosciu nie tak?
  • Odpowiedz
  • 0
@evan_wykop: Pracowałeś kiedykolwiek jako ratownik? Rozumiem, że nie więc będziesz mi mówił jak wygląda taka praca nie mając o niej pojęcia?

Ludzie sa w pracy, wykonuja bardzo pozyteczna rzecz - odsniezaja chodniki.


Ich praca polega na czymś zupełnie innym. Mają pilnować ludzi na basenie. Analogii z lekarzem widzę, że nie dałeś rady zrozumieć. Więc jeszcze raz. Jak będziesz pracował w jakimś budynku na danym stanowisku to znaczy, że jak cię poproszą
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Dodatkowo zaznaczę, że mamy XXI wiek, erę bogactwa, wiedzy, wygody a ludziom pozwala/każe się przy -2oC dymać na dworze łopatą. W dupie człowiek. Dzisiaj na zewnątrz widziałem jak odśnieżali osiedle właśnie przy takiej temperaturze, śnieg sypał, za chwilę miało znowu być to samo. Jakaś zwykła odśnieżarka akumulatorowa w Juli kosztuje 300 zł, mały traktorek z pługiem 4000 zł, ceny różne, sprzęty różne, do wyboru. W kilkanaście, kilkadziesiąt minut opierdzieliłby wszystkie
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan no już tak nie szalej z tym pracownikiem wyspecjalizowanym, ot chłopaczek po krótkim kursie KPP. Przecież to jedna z najprostszych prac co można sobie zrobić świeżo po 18 i podorabiać między zajęciami, a nie cokolwiek poważnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@xzxzz: W myśl przepisów wyspecjalizowany. Przynajmniej umie pływać i wie jak wyciągnąć cię z wody. Jak ma wyższy stopień to umie ciut więcej niż tylko KPP.

@wiecejszatana A spora Cię wyśmieje. Programiści mają problem, żeby taski dobrze przeciągać na boardzie, a Ty mi będziesz mówić, że spokojnie wyjdą poodśnieżać xD Już to widzę.

@teslamodels Jak jest zimno to jest mniej ludzi? Sauna i basen akurat są zawsze zawalone we Wrocławiu. Szczególnie
  • Odpowiedz