Wpis z mikrobloga

Tej "lidlowej marki" chipsy sa okropne, top chipsy z biedronki o wiele lepsze


@Chlejus: Nie, no. Jeśli chodzi o te klasyczne smaki jak solone lidlowe są spoko. Czasami ich odkleja i próbują robić smaki typu wasabi lub ser jalapeno za wcześnie wrzucając chipsy do paczki które z tłuszczu nie wyschły jeszcze XD
  • Odpowiedz
@voot: pozwolę się nie zgodzić. Po pierwsze pisanie o jakimkolwiek produkcie, że jest zdrowy lub niezdrowy to też trochę powielanie mitów i upraszczanie, bo prawdą starą jak świat jest to, że to dawka czyni truciznę. Dopóki do paczki czipsów nie ładują cyjanku to odpowiednio wkomponowana w dietę nikomu krzywdy nie zrobi. Natomiast proszę pokaż mi tani i wg ciebie zdrowy fast food, który mogę zjeść niemal na każdym rogu w dużym
  • Odpowiedz
  • 0
To Ty tutaj zastosowałeś powielanie mitu i uproszczenie, bo idąc Twoimi kategoriami dlaczego mówisz że cyjanek zrobi komuś krzywdę


@voot: racja, zapomniałem dopisać, że cyjanek w odpowiedniej ilości, masz mnie ;)

Ale tak jak się spodziewałem, nie byłeś w stanie odpowiedzieć konkretnie na moje pytanie. To znaczy byłeś w stanie, ale nie odpowiedziałeś, bo musiałbyś przyznać, że nie masz racji. Nie ma absolutnie żadnego "zdrowego" zamiennika dla fastfoodu, który możesz dostać
  • Odpowiedz
@Zawsze_w_szpilkach: kupiłem kiedyś, rzadko jem czipsy, może z 2, 3 razy w roku, ale mnie naszło, a że akurat byłem na redukcji, więc stwierdziłem, że wybiorę mniejsze zło. Zjadłem może z 10, fatalne w smaku. 2/10
  • Odpowiedz
Na szczęście widać, że ta presja konsumentów ma sens. U mnie w sklepie widać, żę tyle mają już tych chipsów, że trzymają je gdzie moga: przy owocach, przy ważywach, przy wodzie, na ściankach przyczepione. Widać, że towar im nie schodzi i nie mają już gdzie tego trzymać. Jedyne co im zostało to robić jakieś większe promocje a i wtedy dużo tego nie schodzi. Takrze trzymać tak dalej, to może wróci odrobiona normalności.
  • Odpowiedz
Jeden ziemniak (w hurcie pewnie po 1zł/kg), trochę oleju (w Biedrze kujawski 6,49 to w hurcie obstawiam ze 4zł/L), sól 1zł/kg... Obstawiam, że produkcja i reszta jak logistyka nie przekracza 2zł a pozostałe 6zł to czyste zdzierstwo.
  • Odpowiedz
Ale tak jak się spodziewałem, nie byłeś w stanie odpowiedzieć konkretnie na moje pytanie. To znaczy byłeś w stanie, ale nie odpowiedziałeś, bo musiałbyś przyznać, że nie masz racji


@wcfilmowe: a wiesz co Ty teraz napisałeś? Chciałeś żebym wskazał Ci gdzie możesz kupić fastfooda który nie jest fastfoodem :D
To Ty tutaj założyłeś, że wszystko inne poza fastfoodami jest niedobre, chciałeś alternatyw dla fastfoodów i te Ci przedstawiłem, ale nie są
  • Odpowiedz
@Wiotq Jak to wyliczyłeś? Skoro produkcja piwa, która zawiera dużo bardziej złożony proces (trwający od 2 do 4 tygodni), obarczonego podatkami (akcyza) i trudniejszym transportem (dużo cięższy towar) jest połową tego?

A chyba nie ma tańszego warzywa, niż ziemniak. No i efekt skali. To jest globalny koncern. Przy tej skali koszty drastycznie maleją, niz przy produkcji chociażby tylko na rynek krajowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@biauekWladcaJajek: @Ballo miałem ja za darmo w żabce, bo uzbierało mi się żappsów ¯\(ツ)/¯ gdyby nie to, wybrałbym inne czipsy.

Chciałeś żebym wskazał Ci gdzie możesz kupić fastfooda który nie jest fastfoodem


@voot: no dokładnie i do tego jest porównywalnie dobry. Nie ma czegoś takiego i możemy tu zamknąć temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Byłem menadżerem dużej kebabowni i trochę inaczej to wyglądało wtedy. Oczywiście można
  • Odpowiedz