Wpis z mikrobloga

#gielda #orlen
Tak wsiadłem dzisiaj do pociągu narodowego czempiona przy 60, ale jak zawrócił w moje okolice to wysiadłem i wróciłem do domu, bo dotarło do mnie, że pociąg raczej nie pojedzie w dobrą stronę.
- Z firmy wypłynie prawie 15 mld. To jest około 13zł na akcję. Samo to powinno nas sprowadzić w granice 50zł, niczym dywidenda, której nie dostaniemy.
- Jak już mowa o dywidendzie, której w związku z ciężką sytuacją nie będzie, to cena spadnie jeszcze w dół.
- Nie mówiąc o kolejnym kwartale z pogarszającymi się wynikami, bo sprzedaż paliwa za bezcen pod wybory szła. Jakby nie patrzeć zyski z ostatnich 2 kwartałów nawet nie starczą na pokrycie tego.
- Dochodzą pewnie zmiany w strukturach, może jakieś kolejne brudy wypłyną
- No i niepewne podejście aktualnej partii do SSP

Jak dla mnie to tutaj pociąg jedzie w granice 40-45. Może się mylę, ale wolę obserwować, niż serio w tym uczestniczyć, bo raczej w bliższym czasie nic nie wskazuje na większe wybicie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ThisIsAComment: no ta do 0 zł od razu, sprzedałeś i szukasz jakichś wyimaginowanych problemów, w cenach było 7mld daniny, jest 15 czyli to 7 zł za akcje, to już odrobiliśmy. Reszta twoich punktów jest nieistotna bo wiadomo o nich od dawna a kurs rósł. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, ze to ostatnia taka danina i od 2024 się to skończy, więc wiadomo na czym stoimy.
  • Odpowiedz
wyimaginowanych problemów


@spinor: rudy i jego podejście do państwowych przedsiębiorstw to nie jest wyimaginowane problem. Orlen stał się dużym graczem w Europie i mógł finansować inwestycje zagrażające Niemcom więc trzeba go pozbawić środków a potem zmniejszyć jego wartość żeby go wykupić :)
  • Odpowiedz
@ThisIsAComment: To dlaczego jak Orlen zarobił dodatkowe miliardy to kurs nie poszybował w górę? Skoro teraz niby ma oddać 15 mld zł i według twoich wyliczeń ma być wg Ciebie 40/45ł? Jak by to było takie proste to każdy by inwestowa. Tylko twoje widzi mi się i nic więcej. Równie dobrze może dzisiaj być wybicie i powrót na 65 zł.
  • Odpowiedz
Równie dobrze funudsze i ulica, jedna transakcja na ~ 11 tys zł. Temat się zrobił mocno medialny, nawet ludzie co się giełdą nie interesują o tym wiedzą.
  • Odpowiedz
- Z firmy wypłynie prawie 15 mld. To jest około 13zł na akcję. Samo to powinno nas sprowadzić w granice 50zł, niczym dywidenda, której nie dostaniemy.


@ThisIsAComment: Pamiętasz jak Sasin zapowiedział nowy podatek i też akcje spadły? KNF nawet się nie zainteresował czy ktoś na tym ruchu zarobił.

więc trzeba go pozbawić środków a potem zmniejszyć jego wartość żeby go wykupić :)


Orlen już ponosił koszty zamrożenia gazu na których
janeknocny - >- Z firmy wypłynie prawie 15 mld. To jest około 13zł na akcję. Samo to ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-30 o 22.47.15

Pobierz
  • Odpowiedz
@spinor: Przesiadłem się wtedy na XTB i Wittchena. Jadą całkiem nieźle.
A tak serio to dalej sądzę, że pierw wypływ pieniędzy stanie się faktem, co spowoduje spadek. Później pójdzie info, że w związku z nadzwyczajnym podatkiem dywidendy nie będzie. Spadki dobiją spadające ceny ropy (mimo, że Orlen nie wydobywa). Koniec końców obstawiam w pewnym punkcie zjazd poniżej 50zł jest całkiem możliwy. Może się mylę, ale nie muszę się tym martwić.
  • Odpowiedz