Wpis z mikrobloga

też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z autocenzurą? xDD jeszcze od biedy zrozumiałbym cenzurowanie bluzgów, ale dzisiaj nagminnie cenzuruje się słowa typu "s---------o", "p-----l", "wojna", "s--s" xDD ze strachem przed wielkim algorytmem xDD za chwilę w filmach pozostaną tylko spójniki typu "i, oraz", bo wielcy twórcy będą się bali, że im algorytm zdemonetyzuje film za użycie słów "dzień dobry" xD posrane czasy
Horkheimer - też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z ...

źródło: e50826bf1f9c44e0c57526035525d749-0

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sztywny_misza:

Widziałem na tiktoku komentarz po polsku odnośnie żydów (w kontekście drugiej wojny światowej, a nie Palestyny), że "po prostu piece zostały zbyt szybko wygaszone". I mnóstwo lajków.

Zgłosiłem za mowę nienawiści. Efekt? Zgłoszenie odrzucone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może to nie czlowiek, a automat weryfikuje, bo ewidentnie sprawdzający nie wyłapał kontekstu wypowiedzi.
  • Odpowiedz
Też to zauważyłem, bo zaczyna to osiągać poziom, że staje się to drażliwe. YouTube niebawem stanie się tym czym jest teraz telewizja, albo czymś jeszcze gorszym.


@malodobry: Tak chyba niestety bedzie ze wszystkim gdzie pojawi się hajs. Potrzebowalibyśmy forka neta sprzed 15 lat i egzekwować brak możliwości profitowania z niego. Tyle że to nierealne :/
  • Odpowiedz
Gdzie tu może być hejt, to są cytaty. Poza tym cenzura jest podwójna, bo zarówno głos jak i tekst na ekranie.


@radziuxd: cóż, nie zauważałem takich rzeczy bo ich nie oglądam ale faktycznie, teraz widzę że coś takiego występuje. Cóż, youtube to nie jedyne źródło z materiałami wideo, YT to prywatny twór i trzeba albo się przenieść tam gdzie jest wolność i fejkowe filmiki, albo dostosować żeby mieć zasięgi albo
  • Odpowiedz
@Horkheimer: a tak w ogóle powinni zrobić kategorie na youtubie np. edukacja, popularnonaukowe, historia, jakieś g---o itp. a nie zasypywać nas jakimś z------m algorytmem który i tak w większości przypadków nie działa jak powinien.
  • Odpowiedz
też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z autocenzurą? xDD jeszcze od biedy zrozumiałbym cenzurowanie bluzgów, ale dzisiaj nagminnie cenzuruje się słowa typu "s---------o", "p-----l", "wojna", "s--s" xDD ze strachem przed wielkim algorytmem xDD


@Horkheimer: strach nie jest przed YT tylko obcięciem dochodów z reklam. Treści na YT są robione dla hajsu z reklam.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: na tiktotku nie można nawet w komentarzu napisać: gruby, brzydki, głupi, nie mówiąc o wspominaniu o samookaleczeniu, krwi, anoreksji czy tym podobnych xd
Nawet wspomnienie o serialu Ugly Betty zostało mi ocenzurowane xD
  • Odpowiedz