Wpis z mikrobloga

też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z autocenzurą? xDD jeszcze od biedy zrozumiałbym cenzurowanie bluzgów, ale dzisiaj nagminnie cenzuruje się słowa typu "samobójstwo", "pedofil", "wojna", "seks" xDD ze strachem przed wielkim algorytmem xDD za chwilę w filmach pozostaną tylko spójniki typu "i, oraz", bo wielcy twórcy będą się bali, że im algorytm zdemonetyzuje film za użycie słów "dzień dobry" xD posrane czasy
Horkheimer - też macie wrażenie, że niektórzy twórcy na #youtube grubo przesadzają z ...

źródło: e50826bf1f9c44e0c57526035525d749-0

Pobierz
  • 84
@Horkheimer nie ma co sie dziwić. Oglądałem nowinki o rowerach, gdyż sam zatrzymałem sie na epoce kiedy kaseta z tyłu miała max 7 przełożeń a hamulec hydrauliczny w rowerze to było exclisuve. I tam jak wszedł temat o pedałach to była... cenzura. Każde słowo pedał było cenzurowane. Niedługo nie będzie można powiedziec o kolorze, że jest czarny. Nazwiesz psa "Murzyn" to będziesz miał sprawe o rasizm. Takie czasy. Dzisiaj nie nakręcą 13
@Horkheimer też mnie to niemożliwie irytuje, ale no staram się zrozumieć. Jak ktoś ma już więcej wyświetleń, to jutub staje się jego głównym źródłem dochodu i wątpię, że dla idei będzie ryzykował demonetyzacje filmów albo ucinanie zasięgów i tym samym spadek owych wyświetleń. Problemem jest debilna od lat polityka YT, a twórcy to tylko starają się płynąć tą tratwą na oceanie sraczki.
ale dzisiaj nagminnie cenzuruje się słowa typu "samobójstwo", "pedofil", "wojna", "seks"


@Horkheimer: nie zauważyłem żeby ktokolwiek unikał używania tego typu słów ze względu na algorytm. Natomiast zauważyłem że nie chcą poruszać tego typu tematów ze względu na możliwy hejt.
@Horkheimer: robią to, bo jednak jest różnica czy film widoczny jest w proponowanych/na głównej a tylko w profilu u twórcy.

bo wielcy twórcy będą się bali, że im algorytm zdemonetyzuje film za użycie słów "dzień dobry" xD posrane czasy

Czemu ironicznie o twórcach, a nie o YT? Myślisz, że dla nich spędzanie dodatkowego czasu na kilkukrotne przeglądanie materiału w celu wyszukiwania słów kluczowych, który gównoyoutube może uznać za powód do shadowbana,
@Horkheimer:
Podsumować można krótko:
- tak, algorytmy nie lubią pewnych słów
- tak, twórcy treści ostro przeginają z autocenzurą
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że mam film na YT, gdzie pokazuję swastykę i pada bez żadnych ceregieli słowo naziści czy Adolf Hitler. Film nawet nie został zdemonetyzowany.
Za to widziałem jednego z dużych twórców, który w jednym z materiałów tylko przy okazji napomknął