Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #it #ai #sztucznainteligencja
CRUDiarze są niczym szury, wierzący w płaską ziemie, zabójcze 5G, lodowy mur na Antarktydzie strzeżony przez NATO i inne.

Według nich światem AI rządzi spisek - według nich setki obrzydliwie bogatych osób, miliarderów są idiotami bo inwestują miliardy w rozwój AI, które mogłoby zastąpić 80% szerogowych pracowników ich korporacji przez co zarabiali by setki miliardów rocznie więcej. Oni nabrali się na gadanie marketingowców, a tak w ogóle to według nich AI już nie będzie się rozwijać, bo już nie ma czym karmić danych, brakuje prądu, brakuje mocy obliczeniowych itd. Komputery kwantowe nie powstają, AGI nie powstaje, nic się nie zmieni, tylko obrzydliwie bogaci miliarderzy nabrani przez garstkę marketingowców stracą miliardy na bajkach

Olbrzymie molochy takie jak Google, Meta, Amazon itd. tracą czas i zasoby na tworzenie swoich AI, czatbotów, copilitów, marnują miliardy dollarów na coś, co nie ma prawda powstać. W tych FAANGach to sami idioci, bo przecież CRUDiarz z wykopu, co nie ma żadnej wiedzy o AI, przerosła go na studiach informatycznych regresja liniowa twierdzi, że skoro obecnie GPT nie potrafi nic wielkiego to tak już zostanie xD Mimo olbrzymiego, wykładniczego rozwoju technologii AI, gdzie w ciągu 5 ostatnich lat powstają nowe wynalazki typu Transformery przebijające wagą rozwój poprzednich 20-30 lat w dziedzinie AI - oni potrafią wszystko wyprzeć, wyśmiać i stwierdzić, że są niezastąpieni bo tak. Zero argumentów, po prostu chcą wierzyć że jak raz dostali 20k to już zawsze, do emeryturki będzie taki łatwy hajs na CRUDach, gdzie to nie jest żaden nietypowy skill, skoro ludzie po bootcampie znajdują bez problemu pracę i pierwsza fala bootcampowców z 2018-2019 roku dzisiaj są seniorami za 20k.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #it #ai #sztu...

źródło: AI

Pobierz
  • 20
@nad__czlowiek: No ale gdzie LLMy, a gdzie AGI? W ML inwestuje się od dawna, bo to jest opłacalne już teraz i wcale nie musi to na żadnym etapie prowadzić do powstania AGI. Tak samo te przewidywania o zastąpieniu pracowników po kolejnej innowacji, to też nic nowego. Równie dobrze mogą po prostu pracownicy pracować wydajniej przy pomocy odpowiednich algorytmów.
Tak samo te przewidywania o zastąpieniu pracowników po kolejnej innowacji,

@wstanczyk: O to to. Szczególnie mi się to podoba w kontekście lekarzy, których już teraz jest za mało, a będzie jeszcze mniej wraz ze starzeniem społeczeństwa. Jeśli już to AI może dać dostęp do porad medycznych czy prawnych tam, gdzie dotychczas wielu ludzi po prostu nie było na nią stać. I wcale nie musi to znaczyć, że nagle lekarze przestaną być
@WaveCreator: coz, widziałem wypowiedzi OPa w innych tematach, związanych z programowaniem i tutaj się mylisz - koles jest ogarnięty, co nie znaczy, ze zgadzam się z wrzuconym tematem - proste CRUDy to i owszem, juz mozna łatwo posklejać, a z gpt pewnie nawet łatwiej - ale im dalej w kontakt z klientem i zrozumieniem domeny tym bardziej AI się wyłoży - co nie zmienia faktu, ze rozwój byl duży i pytanie
widziałem wypowiedzi OPa w innych tematach, związanych z programowaniem i tutaj się mylisz - koles jest ogarnięty


@nilphilus: e tam, ja mówie szczerze, że jestem devem co ma wywalone na rozwój po godzinach. Pracuje 8-16 i tyle, uczyłem się może przez pierwszy rok pracy po godzinach i w weekendy a potem wyhodowałem jaja. Więc jestem max średniakiem ale cenie sobie życie po pracy - znajomi, rodzina, dziewczyna, sporty, hobby, imprezy -
e tam, ja mówie szczerze, że jestem devem co ma wywalone na rozwój po godzinach


@nad__czlowiek: Czyli jesteś tym z prawej strony obrazka i kłócisz się z ludźmi, co faktycznie siedzą w temacie naukowo, bo znalazłeś kogoś, kto potwierdził twoje opinie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wstanczyk: no ja jestem z prawej ale własnie słucham gości z lewej, którzy mają sensowną wiedzę, skill, wykształcenie w tej dziedzinie

dlaczego miałbym słuchać crudiarza z prawej strony, który panicznie boi się że AI go zastapi i wypiera ten fakt ze świadomości?

Ja tam wole być świadomy i już powoli przygotowywać się na najgorsze, spłacić kredyt jak najszybciej a potem to juz #!$%@?, niech orają tą branżę, będe mógł się nawet
@nad__czlowiek: bardziej chodziło mi o to, ze poziom wiedzy masz calkiem niezly - przynajmniej jesli chodzi o teorie, niz to czy jeszcze siedzisz i sie uczysz wszystkiego na około =]

Chociaz szczerze, zakładam, ze posty o crudziarzach to raczej takie - "rozwincie się w tym bardziej, bo proste operacje to będą sie same robic albo zmiencie branżę" ;-)
które mogłoby zastąpić 80% szerogowych pracowników ich korporacji przez co zarabiali by setki miliardów rocznie więcej


@nad__czlowiek: Nie zarabialiby, bo wtedy każdy będzie mógł sobie użyć AI do stworzenia produktów konkurencyjnych. I co więcej, ludzie trudniący się zarządzaniem nie będą potrzebni, bo nie będzie kim zarządzać, więc oni też stracą pracę. Zakładając, że faktycznie AI będzie w stanie zastąpić 80% pracowników (na razie nie jest w stanie zastąpić nawet 1%), spowoduje
@nad__czlowiek: Niekoniecznie darmowe, ale programy komputerowe i wzory matematyczne nie podlegają patentom, więc każdy będzie sobie mógł napisać własne AI... nawet wykorzystując do tego płatne AI. Skoro AI będzie takie mocne aby zastąpić programistów, to zastąpi również programistów, którzy napisali AI. (σ ͜ʖσ)

Z AI będzie tak samo jak obecnie z serwerami WWW i systemami baz danych. Powstaną rozwiązania otwarte, a klient będzie
nad__czlowiek: Niekoniecznie darmowe, ale programy komputerowe i wzory matematyczne nie podlegają patentom, więc każdy będzie sobie mógł napisać własne AI


@Krolik: ale dane już tak ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Co z tego że znasz wzory skoro nie będziesz miał danych do nauki?
@nad__czlowiek: Dane są publicznie dostępne w internecie oraz literaturze. A Ty myślisz że OpenAI czy Google ma jakieś swoje własne dane? Nie, jadą na zbiorach publicznie dostępnych. Zauważ że brak danych nie była przeszkodą aby powstały alternatywne wyszukiwarki internetowe.

Inna sprawa, że skoro mamy wykładniczy wzrost możliwości AI, to ilość danych do nauki będzie bardzo szybko maleć i z czasem AI będzie tak dobre albo lepsze niż człowiek więc wystarczy dać
@nad__czlowiek: Dane są publicznie dostępne w internecie oraz literaturze. A Ty myślisz że OpenAI czy Google ma jakieś swoje własne dane? Nie, jadą na zbiorach publicznie dostępnych. Zauważ że brak danych nie była przeszkodą aby powstały alternatywne wyszukiwarki internetowe.


@Krolik: #!$%@? coś o czym nie masz zielonego pojęcia. Open AI zebrało dane publiczne z internetu no i okej, a według szacunków cały internet ma rozmiar eksabajtów czy zettabajtów czyli miliardów/biliardów
@Krolik czyli rozumiem, że ty już zastąpiłeś Copilota własną implementacją? Albo jakakolwiek znaczącą liczba userów to zrobiła? Zapominasz jak bardzo leniwi są ludzie, nikomu nie będzie się chciało bawić we własne implementacje tak długo jak nie będzie to w formie jednego kliknięcia, a nawet potencjalne AGI będzie potrzebować nadzoru czy kooperacji aby coś wdrożyć.
@nad__czlowiek: Cała heca polega na tym że jeśli faktycznie AI zacznie działać to nie trzeba będzie takich ilości danych. Poza tym chciałbym zauważyć że obecnie konsumenckie laptopy są mocniejsze niż superkomputery za miliony dolców 20 lat temu. Sprzęt się rozwija i to znacznie szybciej niż postępy w ML (a nawet inaczej: to właśnie głównie postępy w sprzęcie umożliwiły rozwój ML). Coś co teraz jest domeną superkomputerów w przyszłości będziesz robić na
@Bejro: sam fakt że jest Copilot, ChatGPT4, bard, phind i parę innych już świadczy o tym że to idzie w kierunku upowszechnienia. Tak jak ok. 30 lat temu tylko największe ośrodki naukowe miały serwery web, a teraz każdy janusz może sobie postawić serwer w kilka minut za darmo. Nie inaczej będzie z ML/AI.
Copilot, ChatGPT4, bard, phind


@Krolik: powiedz mi ile z nich jest totalnie darmowych że możesz sobie zainstlaować na kompie? Możesz skądś pobrać wszystkie dane których używa CHAT GPT i wytrenować go na czystym modelu chata? Możesz prawda? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
coz, widziałem wypowiedzi OPa w innych tematach, związanych z programowaniem i tutaj się mylisz - koles jest ogarnięty

@nilphilus: Chłop raz twierdzi, że jest devem i pracuje w IT, innym razem, że jednak nie xD Nie zdziwiłbym się jakby mu te "ogarnięte" wpisy pisał ChatGPT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WaveCreator - > coz, widziałem wypowiedzi OPa w innych tematach, związanych z program...

źródło: Bez-nazwy-1

Pobierz
@WaveCreator: zakladam, ze ten wpis był daleki od rzeczywistości - ot dajesz mi wpis bez kontekstu, a ja wiem, ze nawet jeżeli odpowiedział z użyciem AI zrobił to z sensem i na temat - co już samo w sobie wymaga wiedzy biorąc pod uwagę jakie bzdury AI potrafi wypluć, a laik by nawet o tym nie wiedział ;-)

Ogólnie to chyba lubi prowokować tym tematem, ale cóż =]