Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Najem w Warszawie nie jest wcale drogi. Co chwilę widzę jakieś pytania na grupkach facebook, że jakaś Natasha czy Julia lub inna Ola szukają pokoju do 2k z opłatami. POKOJU!

Skąd one biorą na to pieniądze, skoro mają po 19-22 lata?

#nieruchomosci #najem #wynajem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 36
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Ciekawe w sumie zagadnienie, nie znam twojej sytuacji, ale łączy się z narracją że syn ma zostać i tyrać na ojcowiznę, a córka może jechać na studia do Warszawy i dostanie na wszystko pieniądze. Chętnie bym poczytał coś więcej na ten temat, jaka jest skala etc, ale oczywiście mało kto by się tego podjął, bo w tę stronę tradycyjne role społeczne są akceptowalne u mężczyzn xD a u kobiet
  • Odpowiedz
Skąd one biorą na to pieniądze, skoro mają po 19-22 lata?


@mirko_anonim: UZ brutto = netto. Dodatkowo mówimy o Warszawie gdzie sprzątaczki biorą po 35 zł/h za sprzątanie, a julka na ostatnim roku licencjatu z zarządzania polem namiotowym pracuje w korpo za 8k na wjazd.
  • Odpowiedz
Laski mają taki easy mode, że ja #!$%@?ę


@PfefferWerfer: Mi rodzice nie chcieli dawać hajsu na nic więcej oprócz wynajmu bieda pokoju podczas studiów. Tymczasem ostatnio słyszałem dyskusję siostry (jest już po studiach) z tatą gdzie mówiła mu by wybrał jej jakiś fajny telefon bo ona sie nie zna xD oczywiście nie ona płaciła.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer to o czym piszesz to jakaś abstrakcja dla mnie xD kiedy ja szlam na studia to jak komuś starzy wynajęli mieszkanie to już było mega bogactwa na które mało kogo było stać, a kupno mieszkania to mokry sen każdego i tylko legendy ze tacy ludzie z mieszkaniem od starych istnieją. Chyba dużo się zmieniło przez ostatnie 10-15 lat.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer so true, w siostrę rodzice wpakowali więcej hajsu niż mnie i trzech moich braci razem. Ten kraj to jeden wielki kukoldstan. Rozwala mnie jak ktoś powie, że prawa kombiet są łamane.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola chyba tak. U mnie na studiach np.kolega dostał mieszkanie od rodziców które było z minutę czy tam dwie od od kampusu głównego UW. I nie kawalerkę a 2 pokojowe ale spore i mieszkał sam na 100% bo byłam tam wiele razy. Kilka znajomych też mieszkanie dostali na start ale nie aż tak w centrum.
  • Odpowiedz
@YouCanCallMeBillieGates nie mam pojęcia skąd te wykopki wzięly sobie info że w korpo to wystarczy że umiesz ruszać myszka i płacą 5k netto a jak dodatkowo umiesz mówić to już 8k bez pytania. Nawet w Warszawie 8k netto to jest bardzo duża pensja dla specjalisty a nie klepacza tabel. Ostatnio moja fryzjerka chwaliła się że jej córka zaczela pracę w korpo w Warszawie, że jest super zadowolona bo zdalnie, że super
  • Odpowiedz
korpo to wystarczy że umiesz ruszać myszka i płacą 5k netto

@onomatopeja_: brutto = netto, stażysta ma 30 zł/h, to ok. tych 5k wychodzi.

Nawet w Warszawie 8k netto to jest bardzo duża pensja dla specjalisty a nie klepacza tabel.

Dementuję :-). Jeśli nie wierzysz randomowi z wykopu, to sugeruję zderzenie wiedzy z raportem Hays 2023 i podpatrzenie ile tam płacą tabelkowcom. Mówię o osobach po gównokierunkach, bez specjalistycznej wiedzy
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii sam pracuje w korpo, moja żona pracuje w korpo mam mnóstwo znajomych w różnych firmach w całej pl więc taki raport to dla mnie równoznaczny że średnią krajową w pl. Starsza księgowa z 10 letnim doświadczeniem i dostaje okolice 5 netto na wschodzie Polski.
  • Odpowiedz