Wpis z mikrobloga

Hej, od bardzo dawna zmagam się z depresją, nerwicą, brakiem energii, problemami ze snem, fatygą (szczególnie rano), niechęcią do życia, kryzysem egzystencjalnym, większościami objawów ADHD, również tymi, które jeszcze nie zostały oficjalnie uznane przez białe fartuchy i ogólnie #przegryw. Psychiatra na screeningu uznała, że nie mogę mieć ADHD, bo zdawałem z klasy do klasy z dobrymi ocenami z zachowania. Powiedziała, że psychoterapia, ale mnie nie stać już na szarlatanów.

Jakie badania mogę sobie zrobić w tej kwestii? Co to może być?

#depresja #zmeczenie #nerwica #adhd #zdrowiepsychiczne #psychiatria #psychologia #samobojstwo
  • 21
@lilchong: To czy masz ADHD czy nie, ma akurat najmniejsze znaczenie przy tych wszystkich zaburzeniach, które opisałeś. Konieczne są tabsy (#ssri) i najlepiej psychoterapia. Mi się poszczęściło i dostałem się na NFZ do ośrodka uzależnień, bo mój ojciec był alkoholikiem. Mimo że moja terapia w ogóle nie polega na uzależnieniach
  • 1
@JEST-SUPER: SSRI #!$%@? dały, brałem.

Psychiatra też mi wmawiała psychoterapię i zastanawiam się - w jaki sposób ma mi pomóc terapia w kwestiach permanentnej fatygi, problemami z koncentracją, problemami z pamięcią długo i krótkotrwałą, ciągłbym gubieniem myśli i nieustannym hałasem w głowie, problemami w przyswajaniu informacji, problemami w mowie?
@JEST-SUPER: nie mogę się z tym zgodzić. Podstawą do poprawy jest zrozumienie na co się cierpi. Zacząłem się leczyć na depresję ~5 lat temu(z przerwami), żadne leki antydepresyjne na mnie nie działały, 3 lata terapii nie dały mi poprawy. Teraz wiem, że to dlatego że leczyłem się w złym kierunku. Jakieś pół roku temu zacząłem czytać o ADHD i wiele objawów pokrywały się z moimi. Poszedłem tym razem do psychiatry, który
@lilchong: no to miałeś źle dobrane leki. Większość osób myśli że antydepresanty to zamulają i ogłupiają - nic bardziej mylnego. Spróbuj sobie np. bupropion + pregabalina, będziesz pobudzony, zaktywizowany, lęki idą w #!$%@?, zupełnie inne życie. Pewnie spróbowałeś dwa leki od jakichś #!$%@? psychiatrów i już uważasz że nic nie działa.
@lilchong: no to, to co brałeś na pewno Cię nie z aktywizuje i zmobilizuje... spróbuj połączenia bupropionu z pregabaliną to zobaczysz jaka róznica będzie, ja bez tych leków też nie miałem chęci do życia, a tera zupełnie co innego
@lilchong: na Twoim miejscu zadzwoniłbym i powiedział że obecne leki nie działają, a Ty potrzebujesz czegoś na aktywizację (psychiatrzy lubią te słowo). Możesz powiedzieć np. że znajomy miał podobny problem i pregabalina + bupropion mu pomogły, no ale nie waliłbym prosto z mostu że chcesz konkretnie te leki. Ty przerobiłeś 2 leki i narzekasz, a ja z 10 przerobiłem i dopiero znalazłem coś co na mnie działa.
@lilchong: to zależy na kogo trafisz. Jak miałem oszołoma, który przepisał mi leki które nie działały to mi powiedział żeby zwiększyć dawkę i miesiąc obserwować i tak #!$%@? ze 3 razy aż w końcu powiedziałem że w #!$%@? mam ten lek, tylko tracę czas, dajcie mi coś innego
@marcinnn: Jakie miałeś objawy? Podejrzewam u siebie ADHD antydepresanty na mnie nie działają po nich jest jeszcze gorzej. Jedyny lek jaki na mnie działał to 300mg Wellburtin lub 5mg abilify. Niby mam postawioną diagnozę Klinicznej depresji. Niestety z moim psychiatrą się nie dogadam w tym temacie jak i w każdym innym. Mógłbyś napisać na PW?
@lilchong: Witaj, jeśli chciałbyś spróbować psychoterapii to zachęcamy do kontaktu, prowadzimy sesje online w nurcie poznawczo-behawioralnym (bardzo skutecznym w przypadku Twoich zaburzeń) co może być dla Ciebie również bardziej komfortowe niż sesje w gabinecie, sesje prowadzą certyfikowani psychoterapeuci.

Co do leków, o których wspominasz, pamiętaj, że leki są jak plaster, one jak najbardziej pomogą na chwile, "zatamują objawy" ale ich nie wyleczą, zaburzenia, o których wspominasz pochodzą z Twojej psychiki, psychoterapia
Psychiatra na screeningu uznała, że nie mogę mieć ADHD, bo zdawałem z klasy do klasy z dobrymi ocenami z zachowania


@lilchong: To jest bullshit. Nie można podjąć takiego argumentu bez przeprowadzenia całościowego wywiadu. Ja miałam zawsze dobre oceny z zachowania, jak i oceny z przedmiotów, natomiast z wywiadu bardzo dokładnie wyszło, że było to spowodowane tym, że pilnowali mnie dziadkowie i większość moich objawów w dzieciństwie wypłynęła po tym, jak przestałam