Wpis z mikrobloga

  • 6
@Aokx smieszki smieszkami ale chciałbym zeby była taka możliwość aby samemu utrzymać calą rodzinę.Akurat mam zone która ma Przekonania dokładne takie same jak na tym memiexd.
  • Odpowiedz
@humun: nie chciałbyś ( ͡° ͜ʖ ͡°) znam setki takich historii gdzie "utrzymywanie rodziny" zamieniało się szybko w wypruwanie sobie żył, wieczną nieobecność, pretensje, brak docenienia tego wysiłku, potem pretensje w drugą stronę bo "ja tu sobie żyły wypruwam, a ty nawet [wpisz cokolwiek] nie zrobiłaś", nie wspomnę o jakichś zdradach bo "męża wiecznie nie było i miałam za dużo czasu".

Praca w związku dobrze robi obojgu.
  • Odpowiedz
@Aokx: od razu widać, że to amerykański mem bezmyślnie przeniesiony w polskie realia gdzie pasuje jak pięść do oka. W PL ten model widoczny z prawej strony funkcjonuje na dwóch końcach spektrum bogactwa (skrajna bieda i skrajny dostatek), cała reszta zasuwa jak z motorkiem w dvpie.
  • Odpowiedz
@Aokx: tak, gotuję i sprzątam po pracy i mi to nie przeszkadza, normalna czynność niezależnie, czy byłabym w związku, czy bym mieszkała sama, i to samo tyczy się mężczyzn, w szczególności tych samotnych. Ale przynajmniej dzięki pracy mam zapewnioną niezależność i nie muszę się martwić, że jak nie daj nieistniejący Boże coś się stanie mojemu mężowi, albo wykituje, albo mu odbije i mnie zostawi, że ja zostanę sama z brakiem doświadczenia
  • Odpowiedz
@conamirko: Na prawdę? Znasz SETKI takich historii? To że ci pijany ojciec wchodził do wanny, nie znaczy że wszystkie duże rodziny tak mają kochanie.
  • Odpowiedz
@conamirko: Już nie wspominając o kwestii rozwodu. Jeśli kobieta jest kurą domową większość życia i nie jest w stanie znaleźć pracy za rozsądne pieniądze, to facet niestety ale staje się nieformalnie jej właścicielem. Jeśli małżonek jest nie fair, zdradza czy robi inne świństwa to niestety często kobieta z powodu ekonomicznego niewolnictwa nie wiele jest w stanie zrobić.
  • Odpowiedz
@Sandrinia: W przypadku braku intercyzy kobieta dostaje połowę majątku po tym jak facet ucieknie, właśnie po to, by w sytuacji gdy zajmowała się domem to nie była poszkodowana. Jeżeli mąż "wykituje" to też cały jego majątek przejmuje. Wiadomo, że są jeszcze jakieś szczególne przypadki, że mąż oszaleje i straci cały majątek grając w kasynie albo ucieknie do Tybetu, ale co do zasady prawo stoi po stronie kobiety, po co właściwie brać
  • Odpowiedz
@DynamoDatabase co ty pierdzielisz typie, co jeśli ten majątek to np mieszkanie spłacone tylko w połowie i kredyt na kolejne np 20 lat? To że żona przejmuje pół albo cały majątek to znaczy że jest ustanowiona na całe życie i może żyć z oszczędności? Też będzie musiała wrócić do pracy i tak jak mirabelka słusznie zauważyła, nikt nie będzie chciał jej zatrudnić no chyba że w żabce.
  • Odpowiedz
@Aokx Różnica jest tylko taka, że dzisiaj laska nie musi prosić się jakiegoś dziada o 100 zł na bluzkę albo wyjście na kawę z koleżankami. A kiedyś zapewnie różnie bywało, bo nie każdy facet był milionerem i hojnie obdarowywał swoją rodzinę prezentami. Wielu tyrało w fabrykach po 12-14 h dziennie przez 6 dni w tygodniu, a i tak ledwo starczało na podstawowe wydatki.
  • Odpowiedz
@DynamoDatabase: No dobra, dostanie połowę majątku i co potem? Kasa się kiedyś skończy i i tak będzie musiała dymać do roboty.

@Aokx Znam 3 takie związki i to nie kończy się dobrze - we wszystkich przypadkach kobieta nie pracowała przez 8+ lat, bo 2-3 dzieci na stanie. Teraz dzieci podrosły i chodzą do przedszkola i szkoły i nagle mąż wymaga powrotu do pracy, bo nie zarabia kokosów, wszystko drogie, a kobieta
  • Odpowiedz
@DynamoDatabase: to nie jest brak zaufania do drugiej połówki, tylko roztropność i wnioski na podstawie doświadczeń kobiet, które pozwoliły mężowi utrzymywać siebie. Matka mojej przyjaciółki: mąż ją zdradzał na prawo i lewo, ona w domu z trójką dzieci, jak się wydało że ją zdradza to okazało się, że wielki pan i władca się dorobił i on potrzebuje kobiety ambitnej i inteligentnej, a nie kury domowej, która wprawdzie ładnie wygląda, ale wstyd
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary:

Taki model jak na memie się może sprawdzić wśród bardzo bogatych ludzi, gdy mężowi nie zależy na dodatkowej wypłacie

Też nie do końca. Ludzie bogaci dbają o swoją forsę i często biorą intercyzę zaraz po ślubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz