Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś czujniki temperatury na zigbee lub bluetooth tak aby zamocować je taśmą na rurze? Pewnie pasuje jakiś czujnik z przewodem i przymocować go do rury miedzianej.
Chce mierzyć temperaturę na wejściu i na powrocie instalacji centralnego ogrzewania. Nie zależy mi na super dokładnym pomiarze.

#zigbee #inteligentnydom #iot #supla
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@mrkobel esp32 + esphome + bs18b20 z przewodem.
Sondę przyklejasz taśma izolacyjną do rury a na to kawałek standardowej izolacji do rur.
Co prawda na wifi, ale tanio i możesz na jednej linii podpiąć wiele czujników, więc ogarniesz sobie zasilanie i powrót oraz np. temperaturę w zbiorniku cwu.
  • Odpowiedz
  • 0
@wizu: @Vimes wiem, robiłem tak różne rzeczy, tylko do tej pory zostały mi na płytkach tych plastkiowych z wciskanymi przewodami,

Chciałem jakiegoś taniego gotowca
  • Odpowiedz
  • 0
@mrkobel też chciałem ale niestety taniego nie znalazłem. Nie robię na płytkach, tylko na "pajączka" i zamykam w obudowie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@wizu: na pajączka? Możesz pokazać czym to składasz? Jakieś części albo jakieś zdjęcia? Może zainspiruje się. Cześć esp już wymieniłem i nie wiszą z puszek na ścianach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@mrkobel lutuję przewody bezpośrednio do pinów ESP lub używam "jumper wires". Kabelki są luźno i wyglądają trochę jak nogi pająka, dlatego na pajączka:)
Całość do jakiejś prostej obudowy za parę zł z allegro, wiercę w niej dziurę na przewód zasilający i z głowy :) nigdy więcej nie otwieram hehe
  • Odpowiedz