Wpis z mikrobloga

Jak bardzo źle jest? Co z tym teraz zrobić? Chyba do jakiegoś neurochirurga trzeba się udać. Czeka mnie operacja? Jak można mieć takie zmiany w wieku 23 lat? Mam zaniki mięśni i osłabienie siły mięśniowej prawej kończyny górnej. To od tego?

MR odcinka C kręgosłupa
Wyrównanie lordozy szyjnej w pozycji badania.
Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości i sygnale.
Krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości, z cechami miernej dehydratacji
- C5/C6 wypuklina [bulging] krążka międzykręgowego, z cechami przerwania pierścienia włóknistego [objaw HIZ], modeluje worek oponowy z ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej
-C6/C7 centralno-lewoboczna przepuklina [protruzja] krążka międzykręgowego z uciskiem rdzenia kręgowego i korzenia brzusznego C7 po stronie lewej
Na pozostałych poziomach nie uwidoczniono istotnych wypuklin/przepuklin krążków międzykręgowych.
Rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale, bez ognisk mielopatii

#medycyna #fizjoterapia #neurologia #ortopedia #neurochirurgia #rehabilitacja #radiologia
GodComplex - Jak bardzo źle jest? Co z tym teraz zrobić? Chyba do jakiegoś neurochiru...

źródło: Screenshot_19

Pobierz
  • 18
@GodComplex: myślę, że na pewno rehabilitacja i leczenie przeciwbólowe bo podejrzewam, że bez bolesne to nie jest, do neurochirurga warto by się wybrać, niech oceni czy to sie kwalifikuje do zabiegu, czy nie, na pewno u cb w wieku 21 lat bardziej się opłaca to robić i po kilku latach z rehabilitacją żyć normalnie
@GodComplex: dzięki, że wołasz. Ja dzisiaj idę zrobić u siebie rezonans odcinka szyjnego.
Faktycznie, tak jak kolega napisał, należałoby pójść na konsultację do kogoś mądrego, kto z takimi przypadkami się już zajmuje od lat. Fizjo + neurochirurg?

Może rodzinny jezcze da ci skierowanie do kogoś w trybie pilnym, żebyś miał kilka opinii.

To umów się proszę na wizytę , zwłaszcza, że masz te objawy neurologiczne. Ja bym do czasu wizyty przestał
@paakcer Hej. Wtrącę się bo widzę, że się znasz. Bo ja czekam już na operację i serio aby wrócić do żywych to lata rehabiltacji? U mnie wygląda to tak i lekarz tylko powiedział, że trzeba usunać coś, pewnie uda się endoskopowo i będzie git. Wiadomo, musi się zagoić, będzie jakaś rehabilitacja ale kompletnie żadnego wspominania o jakiejś dużej pracy po operacji. Nawet gadał, że szybko wrócę do pracy i biegania. I noga
@GodComplex wg opisu nie zgadzają się twoje objawy. Opis też nie podaje jakiej wielkości są te przepukliny. (bardzo słaby opis). Jeśli miałbym coś polecić to dodatkowe badanie okolicy splotu barkowego. czy coś nie uciska aczkolwiek miałbyś też dużo miejscowego bólu.
Jeśli zaniki masz bardziej na obwodzie to można też szukać przyczyny obwodowo.
@Vadzior: z samego opisu badania to ciężko ocenić ile potrwa sama rehabilitacja, tak rzuciłem kilka lat bo wiadomo, że w PL na NFZ się na każdą procedurę czeka. najlepiej uzgadniać ze swoim lekarzem, który widzi pacjenta, ma wyniki innych badań. u jednego rehabilitacja trwa 0,5 roku, u drugiego rok, u trzeciego kilka lat. najlepiej gadać o takich szczegółach z lekarze, duzo daje poprostu obejrzenie samych obrazów MRI niż tylko przeczytać opis,
@paakcer Ok. No lekarz za dużo nie mówił, szybko szybko, mimo prywatnej wizyty. Tylko, że będzie dobrze, prosta procedura, nie ma czym się martwić. Ale i tak sięartwię, pierwsza tak poważna rzecz w życiu. I skąd to się wzięło, żadnego wypadku, upadku, urazu. A sport uprawiam regularnie...
@arc_tic: A taki splot barkowy to ewentualnie jak zbadać? Jakiś rezonans splotu barkowego, istnieje coś takiego? I jeśli obwodowo bardziej szukać to też w jaki sposób? Najbardziej ewidentne zaniki to mam w grupe przedniej miesni przedramienia (prostowniki), szczególnie extensor carpi radialis brevis i longus

A co rozumiesz przez to, że objawy nie odpowiadają temu co widać w badaniu? Te objawy nie mogą wynikać od tego ucisku na rdzeń przez przepukline?
@paakcer Heh, no tak. Sport jest kontuzjogenny. Ale ja się nie forsowałem dzwigając ciężary tylko 90% moje go sportu to bieganie. I to po tartanie. Niby najlepsza nawierzchnia. No i rower. Siłka też czasem wpadła przy paskudnej pogodzie ale to też orbiterek i pomachanie jakimiś śmiesznymi hantelkami.
@GodComplex nie masz ucisku na rdzeń tylko na korzeń i to lewy a objawy masz z prawej dlatego wykluczam. Nie ma też informacji o wielkości bulgingu a zaniki mięśniowe pojawiają się w skrajnie złych przypadkach kiedy od ucisku uszkodzony jest nerw
@arc_tic: no wlasnie niby w tym opisie jest ucisk na rdzen tez opisany a w rdzeniu chyba bylo tak ze jak jest ucisk z lewej to objawy moga byc z prawej czy nie?

Jesli chodzi o inne objawy no to jak chwile pouzywam tej dloni np mycie zebow albo pisanie dlugopisem, sciskanie jakiegos przedmiotu w dloni,to takie skurcze lekkie albo taki bol zmeczeniowy mnie lapie w palcach i srodreczu i dlon
wg opisu nie zgadzają się twoje objawy. Opis też nie podaje jakiej wielkości są te przepukliny. (bardzo słaby opis).

Nie ma też informacji o wielkości bulgingu a zaniki mięśniowe pojawiają się w skrajnie złych przypadkach kiedy od ucisku uszkodzony jest nerw


@arc_tic: A co ci po wielkosci przepuklin i bulgingu kiedy one wedlug masy badan niezbyt koreluja z objawami pacjenta (oprocz ekstruzji i sekwestrow, te mierze, bo latwo i jakos tam