Wpis z mikrobloga

Ale wytłumaczy mi ktoś jak to jest że stock snp500 w ciągu miesiąca wzrósł o 7.5%, a ja tu niby zarobiłem 1.5k?


@Kwas747: Poczytaj trochę sam, np co to dźwignia, jaka jest ekspozycja danego cfd wg specyfikacji brokera, jaki swap. Z tego co piszesz, to raczej jesteś mocno początkujący, więc zakres wiedzy do przerobienia przekracza objętość wpisu na mirko.
@Kwas747 grając na prawdziwy hajs robisz głupoty, których nigdy byś nie zrobił na demo. Rozegraj 10k pozycji na demo z sensowna stopa zwrotu to zobaczymy ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@40latek:

grając na prawdziwy hajs robisz głupoty, których nigdy byś nie zrobił na demo. Rozegraj 10k pozycji na demo z sensowna stopa zwrotu to zobaczymy ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A to nie jest na odwrót? Grając swoimi pieniędzmi 5 razy się zastanowisz nad czymś. Grając bez możliwości rzeczywistej straty robisz sobie co chcesz.
IMO to łatwiej stracić wirtualnymi niż realnymi.
@ThisIsAComment po prostu spróbuj jak nie wierzysz. Jak zarobisz wirtualne powiedzmy 5000 zł czujesz sie super, a wyobraź sobie ze tracisz po chwili 6000. Pojawia sie myśl, żeby sie szybko odkuć i znowu dojść do 5000 i po chwili możesz mieć minus 10000 :) (kwoty przykładowe zależy jakie depo). Ogólnie 80 proc ludzi traci na tym …
@40latek:
Akurat ja się bawię od prawie 10 lat realnymi pieniędzmi ¯\(ツ)/¯
Ale jestem typem człowieka, który do wszystkiego podchodzi na spokojnie. Kupowałem sobie akcje, sprzedawałem, przez 8 lat to zaglądałem może raz na kwartał albo i pół roku.
Od mniej więcej 2 lat działam już na dosyć sporych kwotach i tu zrobiłem kilka głupot, bo inaczej próbowałem funkcjonować. Zerkałem codziennie, reagowałem bezsensownie. Dalej mimo tego po prostu wyciągam wnioski, uczę
via Android
  • 0
@40latek powiedzmy że ktoś ma luźne 10k nawet na przejechanie i przyjmuje taka taktykę, kupuje akcje sp500 za 10k w momencie gdy jest na minusie i przez cały okres zabawy sprzedaje tylko gdy jest na plusie i tak w kółko, gdzie tu opcja straty skoro od istnienia index cały czas jest na plusie ?