Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, zamierzam iść do psychoterapeuty i zastanawiam się czy taka jedna wizyta będzie miała wpływ obecnie posiadane przeze mnie pozwolenie na broń. A może zależy to od tego co psychoterapeuta u mnie zdiagnozuje? I jeżeli po pierwszej wizycie zdiagnozuje coś co może stanowić podstawę do cofnięcia pozwolenia to czy będę miał już to gdzieś wpisane w bazie danych?

#strzelectwo #pozwolenienabron #choroba #bron #depresja #terapia #psychologia #psychoterapia #bronpalna #policja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jeśli sam się nie przyznasz, to NIESTETY taka informacja jest niedostępna dla policji :/

to jest słabe niestety, znam przypadki gdzie goście są depresyjni na lekach, nie przyznali się do tego więc pozwolenie i broń mają :/
  • Odpowiedz
@amath: nawet idąc np. z powodu wypalenia zawodowego lub problemów rodzinnych? Bez przesady. Oczywiście, ludzie z zaburzeniami mogącymi stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego lub innych tak, ale do psychoterapeuty nie chodzi się tylko z nimi.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: skoro idzie i potrzebuje pomocy, to znaczy że jest problem z którym sobie nie radzi, nie wiem czy nie wpadnie na pomysł rozwiązania go ostatecznie, kiedy na stanowisku obok będę na przykład ja
  • Odpowiedz
@amath: jest o tyle zdrowszy od większości społeczeństwa, że chce problem rozwiązać zanim urośnie do większego. Poza tym umówmy się: kto wypalenie zawodowe albo problemy z tym, że dzieci mu wchodzą na głowę albo odkłada obowiązki na później chce rozwiązywać ostatecznie? Nie wiesz co jest autorowi, według mnie dobrze, że idzie po pomoc. Ale jeśli dostanie skierowanie do lekarza (a psychoterapeuta to nie psychiatra i np. z depresją odeśle do
  • Odpowiedz
@amath: co za chłopski rozum w rozkwicie
Przecież dzisiaj niemal każdy potrzebuje jakiejś formy terapii, to by znaczyło ze niemal nikt nie może posiadać broni
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: ale przecież ja nie neguję tego, że być może ma problem i potrzebuje pomocy, bardzo dobrze że chce rozwiązać swój problem, jak go rozwiąże niech wróci do tematu :)
jak jestem na strzelnicy to wiem o otaczających mnie ludziach tyle, że każdy ma ostrą broń i każdy jest dla mnie niebezpieczny

obecne testy na pozwolenie to też jest komedia, co pokazała sytuacja w poznaniu na przykład i pierdyliard innych,
  • Odpowiedz
@amath: ale tlumaczę ci, że nie wszystkie problemy rozwiązywanie u psychoterapeuty są problemami niebezpiecznymi. Nie wiem dlaczego kogoś, kto jest przepracowany albo nie układa mu się w małżeństwie chcesz pozbawiać prawa do dysponowania bronią. Jest zdrowszy niż większość społeczeństwa, bo poszedł po pomoc.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal ale skąd wiesz, że nie staną się niebezpieczne, że się nie rozwiną albo zwyczajnie zostaną źle zdiagnozowane ?
ten z poznania wg. lekarzy właśnie nie był niebezpieczny, bo to właśnie na podstawie ich opinii wydano mu ponownie cofnięte pozwolenie i broń. co potem powiesz ? sory nie miałam racji ? przepraszam ?

margines błędu jest zbyt mały, w zasadzie to go nie ma, bo nawet chcąc odstrzelić samego siebie, to
  • Odpowiedz
ale skąd wiesz, że nie staną się niebezpieczn


@amath: to wie specjalista i po wizycie wie czy pacjenta wysłać do psychiatry, czy jest to do załatwienia podczas terapii. Po to idzie do tego specjalisty.
Idąc tym tokiem rozumowania, o którym piszesz, to nikt nie powinien mieć pozwolenia, skoro marginalny przypadek podajesz jako podstawę do całego wnioskowania. Równie dobrze powinno się cofnąć pozwolenie tobie, mi i wszystkim innym, którzy je mają,
  • Odpowiedz
@amath: wiesz, że istnieje wykaz chorób psychicznych, których posiadanie wyklucza cir z możliwości posiadania broni?
Wiesz, że nie wszystkie problemy psychiczne oznaczają, że nie dostaniesz pozwolenia na broń?
To, że ktoś ma problemy z erekcja, problemy w małżeństwie, problemy w pracy, problemy w biznesie, problemy z dziećmi, problemy z psem i chodzi z tego powodu do terapeuty, nie oznacza od razu, że podchodzi pod wykaz chorób.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/wykaz-stanow-chorobowych-i-zaburzen-funkcjonowania-psychologicznego-17237118
  • Odpowiedz
@amath: czego nikt nie weryfikuje?
Przecież podczas badań do pozwolenia jesteś badany właśnie pod kątem tych chorób psychicznych i zaburzeń.
Czy komuś udało się oszukać lekarza, pewnie tak, czy jest to nagminne I trzeba to jak najszybciej ukrócić nie sądzę.
Nawet nie wiem jak mógłby wyglądać badania których nie da się oszukać. Psycholog musiałaby łazić za tobą przez rok i analizować każde twoje zachowanie.
  • Odpowiedz
@amath: badania jak badania, tam samo mi się podobały jak badania okresowe do pracy.
Chciałbyś coś zmienić, ale w sumie nie wiesz co i jak. Ważne tylko, żeby było trudniej zrobić pozwolenie.
  • Odpowiedz