Wpis z mikrobloga

@sperm: Nie chciałem tego pisać, ale skoro pytasz - może oznaczać, że jesteś po prostu głupi, leniwy, nie potrafisz wyciągać wniosków, masz problemy z logicznym myśleniem, etc.

Poza tym, podział na nauki ścisłe i humanistyczne nie oznacza, że korzystają one innych narzędzi poznawczych. Wspomniane wcześniej logiczne myślenie jest równie ważne w socjologii czy filozofii jak i w matematyce czy fizyce.
  • Odpowiedz
  • 0
@groman43: W szkole byłem dobry tylko z przedmiotów humanistycznych, a najlepszy byłem z historii, ba wszyscy mnie doi tej pory z historią głównie kojarzą.
  • Odpowiedz
W sumie to podejrzewam też u siebie autyzm, ktoś się nawet mnie pytał czy mam Aspergera... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@sperm: To akurat mogłoby działać na Twoją korzyść. Matematyka to zapamiętywanie i wykorzystywanie wzorów, kojarzenie różnych zależności, logika. W programowaniu jest podobnie. Może odnajdziesz się na frontendzie ale nie liczyłbym na programowanie aplikacji desktopowych czy jakiejś funkcjonalności z wieloma zależnościami. Podobnie z zastosowaniem wzorców projektowych, projektowaniem
  • Odpowiedz
@sperm: Mam nadzieję, że Cię nie obraziłem. Jeśli to zrobiłem, to przepraszam.

Myślę, że najlepiej będzie jeśli po prostu spróbujesz nauki programowania, bez żadnych oczekiwań. Może Ci się spodoba, może nie.
  • Odpowiedz
@sperm: Chyba tylko na studiach informatycznych cisną matematykę. A w sporej części projektów matematyka jest na bardzo podstawowym poziomie. Chyba że będziesz tworzyć jakieś własne silniki renderujące grafikę 3D to może wtedy już wchodzi bardziej zaawansowana geometria albo jakieś symulacje fizyki.
  • Odpowiedz
@heniek_8 tak czy tak to że ktoś ma problemy z matmą w edukacji szkolnej nie znaczy że będzie miał z programowaniem.

Chyba że będzie pisał jakieś programy z grafiką albo obliczeniami. Ale nie oszukujmy się, większość przy klepaniu nie wychodzi poza podstawowe działania, procenty itd.
  • Odpowiedz