Wpis z mikrobloga

@sperm: Nie chciałem tego pisać, ale skoro pytasz - może oznaczać, że jesteś po prostu głupi, leniwy, nie potrafisz wyciągać wniosków, masz problemy z logicznym myśleniem, etc.

Poza tym, podział na nauki ścisłe i humanistyczne nie oznacza, że korzystają one innych narzędzi poznawczych. Wspomniane wcześniej logiczne myślenie jest równie ważne w socjologii czy filozofii jak i w matematyce czy fizyce.
@groman43: W szkole byłem dobry tylko z przedmiotów humanistycznych, a najlepszy byłem z historii, ba wszyscy mnie doi tej pory z historią głównie kojarzą.
W sumie to podejrzewam też u siebie autyzm, ktoś się nawet mnie pytał czy mam Aspergera... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@sperm: To akurat mogłoby działać na Twoją korzyść. Matematyka to zapamiętywanie i wykorzystywanie wzorów, kojarzenie różnych zależności, logika. W programowaniu jest podobnie. Może odnajdziesz się na frontendzie ale nie liczyłbym na programowanie aplikacji desktopowych czy jakiejś funkcjonalności z wieloma zależnościami. Podobnie z zastosowaniem wzorców projektowych, projektowaniem własnych
@sperm: Mam nadzieję, że Cię nie obraziłem. Jeśli to zrobiłem, to przepraszam.

Myślę, że najlepiej będzie jeśli po prostu spróbujesz nauki programowania, bez żadnych oczekiwań. Może Ci się spodoba, może nie.
@sperm: Chyba tylko na studiach informatycznych cisną matematykę. A w sporej części projektów matematyka jest na bardzo podstawowym poziomie. Chyba że będziesz tworzyć jakieś własne silniki renderujące grafikę 3D to może wtedy już wchodzi bardziej zaawansowana geometria albo jakieś symulacje fizyki.
@sperm @heniek_8

Jezu co za brednie, co ma matematyka do obiektowości i pisania własnych klas?

Znam gościa w techbazie co powtarzał matmę, był najsłabszy w klasie i groziła mu 2 powtórka.

po praktykach wzięli go na programistę i normalnie kodził za kasę już przed maturą

Na studia nie poszedł bo od razu po technikum klepał w jakichś reactach i node.jsach za kasę